Kezdőoldal » Otthon » Kert » Napraforgót lehet május...

Napraforgót lehet május közepén vetni?

Figyelt kérdés
Csak azért akarom, mert jól nézne ki.

máj. 13. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Lehetni lehet, de nem érdemes. Ha nagyon sokat öntözöd, akkor se fog nagyra nőni. Valamekkorára megnő, virág is lesz rajta, de az se nagy, csak a növény méretével arányos. És ha kicsi maga a növény, akkor a magok nagy része üres lesz.

Amúgy 2 hét alatt elvirágzik, dísznövénynek nem valami jó.

máj. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Simán lehet ápr-majus, keress disznapraforgót.

Én is most vetem.

máj. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne. Őszre szép lesz.
máj. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet még, nyilván a takarmány napraforgót egy hónapja elvetették.
máj. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyilván a kertben hamarabb elvetettem, amit én vetettem. Még SzentGyörgy napja előtt jóval, mert vagy három héttel előrébb tart az időjárás. De az utcán a villanypóznám mellett csak nem rég kelt ki az esők hatására, amit a madarak vetettek. Minden évben rendszeresen kihajt pár szem, amit a madarak potyogtatnak el, miközben csipegetnek az óriási tányérokból. Valami jóféle fajta volt eredetileg, és azóta minden évben kihajt pár szem. (Amikor kihajt, sutyiban éjszaka, mikor senki sem látja szoktam kivinni rá egy-egy vödör vizet, meg néha tápsót is. Gyönyörű színfoltja az utcának, és mindenki úgy tudja, hogy ezeket csak a Jóisten öntözi, mégis milyen szépek. A madarak is szeretik, mert amikor érik, ott kapaszkodnak rajra, és lakmároznak belőle.)
máj. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!