Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rézkén jó a lemosó permetezésh...

Rézkén jó a lemosó permetezéshez, metszés elött vagy után permetezzek?

Figyelt kérdés
2009. febr. 8. 12:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Én a Bordóilé-t tudom ajánlani, abból is van olyan ami +kén-t is tartalmaz, de amit te írtál az nagyon hasonló. Ezenkívül ha örökzöldeket nem permetezel vele akkor Agrol Plusz nevű olajos lemosót is tudom ajánlani, mi ezeket használjuk minden évben. Olajos lemosóval viszont tényleg csak rügypattanás előtt szabad dolgozni, illetve örökzöldekre soha ne hasznád, mert az olajréteg alatt nem tud levegőzni a növény és elpusztulhat. Ha még nem metszettél, akkor mindenképp előbb metsz és utána permetezz, részint saját, részint a növényed egészsége miatt. Ha nagyobb felülete lesz a metszlapnak, pl fűrészeltél egy nagy ágat, fagéllel kezeld le a sebet a tetejét és az oldalát is, így a kórokozók nem tudnak behatolni a növénybe.
2009. febr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!