Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akinek már virágzott újra az...

Akinek már virágzott újra az orchideája (netán rendszeresen), hogy csinálja?

Figyelt kérdés
A párommal a kedvencünk az orchidea. Rengeteg kertészetet és imerőst megkérdeztünk már, hogy hogyan kell gondozni, mindenki mást mond. Ezért most olyanokat kérdezek, akiknek a munkája már eredményre is vezetett az orchideákkal. Jól tudom-e a következőket: öntözés: minden nap permetezés, heti 1x öntözés, de ne álljon a vízben. Fényes helyen álljon, de ne tűtő napon. Orchideföldben legyen. Tápoldat heti 1x. Fő kérdésem: Elbirágzás után a szárral mit kell csinálni? Szétnéztem már a neten, de a honlapok is mást írnak. Így kérlek titeket, akiknek tényleg él és virul a virágocskájuk, írjátok meg, hogy a szárral mit kell csinálni! Van, aki azt mondja, le kell vágni, de többen mondták már, hogy le ne vágjam. :S Most akkor hogy is? :) köszi
2011. febr. 15. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az irodában vannak orchiedeák, rengeteg virág van rajtuk. Titok: déli tájolású ablak, de nem tűzű nap. Annyi vizet kapjon, hogy a cserépben alul kijöjjön egy kicsi víz, akkor ne locsold tovább, hanem inkább nézz rá a földjére többször egy héten. Heti egyszer tápozhatod is, de nem muszáj.
2011. febr. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szárat várd meg míg visszaszárad. Nekem többször volt, hogy elkezdett a végéről visszaszáradni, majd egy ponton megállt és onnan hozta az új hajtást, a virágokkal. Tehát csak azt szabad levágni róla, ami teljesen száraz.
2011. febr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy hónap után most virágzott el a gyönyörű kék orchideánk, büszke vagyok, hogy eddig bírta. Most vettem észre, hogy a tövénél már van egy régi szár, ami el van vágva (egy hónapja vettük). Még mindig tök tanácstalan vagyok.


Közben a régit újra átültettem és szépen gondozgatom - ennek levágtam a szárát, aztán nem hozott új hajtást, majd átültettem egy orchideafüldnek nevezett valamibe, ami nem az volt és megfulladt, de mára képzeljétek, már 3 kis növekvő gyökerecskéje van! Remélem, ha újra kifejlődtek a gyökerei, hozza az új hajtást is.

2011. márc. 4. 15:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vágod le a szárát vagy elszárad, vagy újra hoz rajta virágot. Ha levágod a szárat, akkor pihenőidőt hagysz a növénynek, amikor több gyökeret, és levelet növeszt, aztán kb egy év múlva elkezdi növeszteni az új szárat. Szerintem ez a jobb, mert így jobban meg tud erősödni a növény. Tápoldatozni csak 2 hetente szabad, és csak nagyon kevéssel, mert érzékeny lehet rá az orchidea. Két évente érdemes átültetni, akkor visszametszeni az elhalt gyökereket. Nekem van 8 orchideám, egyformán tartom mindet, de csak 4 virágzott újra. :(

Ajánlom ezt a könyvet, nagyon részletes: Tátrai Zsuzsa: Orchideák - Kézikönyv az orchideák gondozásához

2011. márc. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És ha nem vágom le a szárát és hoz virágot, akkor azt kb mennyi idő elteltével várjam? köszi
2011. márc. 4. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:
van, hogy amint lehullottak az előző virágok, rögtön hozza az új bimbókat, de olyat is láttam már, hogy csak jó pár hónap múlva hozta. Egyébként azt is lehet, hogy csak félig vágod vissza a szárat, erre is ugyan azok vonatkoznak, mint arra, ha nem vágod vissza egyáltalán.
2011. márc. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rögtön az elvirágzás után 2 szemnyire visszavágtam - én is ismerős tanácsára - és már a második orchideám virágzik újra.
2011. márc. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!