Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem virágzik az orchidea...

Miért nem virágzik az orchidea, pedig az ablakba tettem és fényt is kap rendszeresen öntözöm, csak leveleket hajt?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:

hát én úgy tudom, hogy azért, mert a piaci és virágbolti orchideák be vannak oltva és sz@rrá vannak hajtatva:S:S ezt anyu barátnője mondta, neki kb 300 orchideája van és eléggé ért hozzá.


Amúgy Phalaenopsis-od van, vagy valami bulbás?

és ha bulbás, akkor hány tő van egy cserépben?


ha esetleg nem tudod mi az a bulba: ilyen kis krumpli szerű húsos valami a tövénél!


22L

2010. nov. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Vagy a hőmérséklet, vagy a páratartalom nem megfelelő számára.

Öntözni belemerítve kell, nem csak úgy, hogy üvegből kicsit töltesz rá. Hetente egyszer lavórba mártod kb. 20 percre.

Aztán meg tápoldatozni is kell gyakran. 2 hetente.

A páratartalmat úgy tudod neki biztosítani, hogy a virág alátét jóval nagyobb legyen mint a cserép és ebbe töltesz vizet. A cserép alá pedig teszel egy kisebb virágalátétet fordítva, hogy a cserép ne lógjon bele a vízbe.

Nem tudom mennyire volt érthető. Szóval egymásnak fordítasz egy kisebb és egy nagyobb virágalátétet és a kisebbre rakod a cserepet. A víz meg párolog majd.

2010. nov. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

első vagyok:


egyénként mi ezt a módszert alkalmazzuk, amit a 2. válaszoló írt, a két cserepeset:)

2010. nov. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én babrálok velük különösen, van 2 fajta, de most mind a 2 virágzik. Nyáron kiraktam őket az ekélyre, az egyik ott is tele volt virággal. A régit átültettem, de nem tápoztam azóta sem. Én úgy szoktam, hogy spriccelővel locsolom őket, 1-2 naponta, akkor párás is, nem is száraz és nem is túl nedves nekik a föld, illetve a másik csak cserépben van. Lesz ott virág is előbb-utóbb. Nyáron majd tedd ki ha tudod a szabad levegőre.
2010. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21:13-as vagyok, az kimaradt, hogy NEM babrálok velük különösen.
2010. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A locsolásról mindent leírtak előttem. DE: Milyen fajtájú az orchideád? Vannak kifejezetten hidegházi fajták, amik szobahőmérsékleten tartva sosem fognak virágozni. Ha ilyen a tiéd is (neten könnyen ellenőrizheted), akkor tedd ki egy-két hétre hűvös, de világos előszobába, lápcsőházba és meg fog jelenni a virágszár hajtása. Amikor előbújnak a bimbók is, beviheted a lakásba, de ott is keress neki hűvös helyet.
2010. nov. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ürülj a leveleknek. Nekem két évente kipusztul, akármi is csinálok vele!
2010. dec. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Próbáld ki a tápoldatot. Anyukám azt használja, és virágzik neki mindig.
2010. dec. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gyuszi13 válasza:
Én nekem sok orhideám van és mind virágzik már 2 éve egész évben.2 hónapig dúsan virágzik majd mikor elvirágzott 2-3 honap mulva ugyan igy.a titok hogy 1-2 hetente csak esővizbe 5-10percig áztatom az áztatásoknál minden 2 héten tápoldatozom nekem lepke or.van
2015. márc. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!