Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan csíráztassak barackmagot?

Hogyan csíráztassak barackmagot?

Figyelt kérdés

Elvileg ősszel kellett volna a szánt helyre tenni a magot, de ezt elmulasztottam, és most szeretném pótolni. Ha mostanában elültetem, akkor kihajt még az idén a mag?

Vagy jobb lenne itthon csíráztatni?


2011. febr. 17. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nagyon fagyott a föld, most is eldughatod.
2011. febr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A föld egyáltalán nem fagyos. Ki fog hajtani elvileg?
2011. febr. 17. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Persze előbb utóbb kihajt,viszont csemetét szoktak ültetni.

Magról kikeltet be kell oltani,mert amúgy korcs lesz a növény.

2011. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Mijen barack? őszi,vagy sárga? mert a sárga az nebiztos hogy jólessz,de az öszibarack nekem szépen bejött ,szinte mindenfám magonc,és nagyon finom barackokat terem. de az eséj megvan rá hogy valamejik kicsulesz és keserű,azt gyorsan kivágom és megy hejébe a másik magonc,Minden évben van vagy 5-6 csemetém,fojamatosan ültetem a magokat.Jó kisérletezést kívánok.
2011. febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Te ősszel veted a magokat? Mi a véleményed a tavaszi "vetésről"?

(Egyébként őszibarack)

2011. febr. 21. 22:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ősszel vetem, de sok olyan is kikel amitcsak egyszerűen eldobunk a kerben.Van egy kis fóliasátor,ott nagyon hamar megnőnek.Ha ott nevelem ,őszre elég szép kis csemete lessz belőle.6 magoncom van ,szépen teremnek ,és mind més fajta,van közte egy nagyon korai is .Azt tudni kell hogy nem olyan hosszúéletűek mint egy oltvány ,de sokkal olcsóbb.

ősszel ültetem 2 Sampiont is hogy legyen oltvány is a kertben,remélem szép lessz.Ja,én úgyszoktam,ha már kikelt a mag akkor beültetem nagy cserépbe,vagy vödörbe,hogy földlabdás csemetét kapjak,és jobb gondozni is .

Sok sikert.

van sárga barack magoncom is,vödörben nevelem,de erre nem fogadnák,nemtudom milyen lessz,kíváncsiságbol meghagyom.

2011. febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja ,tavaszi vetés ? nem próbáltam még ki de ha jóhelyen van a mag nemlehet gond belőle ,"ültetés előtt ,egynapra ,tedd a mélyhűtőbe,"ezt valahol hallotam,nembiztoshogy bekell rakni,párszemet betehetsz hűtőbe,hogy jobban csírázik e így.
2011. febr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 blackdragon1997 válasza:
a magot amikor el ültettem mit csináljak egyszer kelle áztasam vagy mit kell csinálni? irjátok le lécci aki ültetett és kikelt tudja hogy kell
2012. aug. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!