Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszéd egyik hatalmas...

A szomszéd egyik hatalmas emeleti ablaka a telkemre néz és nyáron, zavaró ha bámészkodnak. Szeretnék a kerítés mentén 4-5 m-es tujákat ültetni. Van valami jogszabály, ami kimondja, hogy a kerítéstől mekkora távolságra ültethetek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 10:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%

Az utolsó vagyok, mi úgy hidaltuk át ideiglenesen a hasonló problémát, hogy vettünk 6m hosszú zártszelvényt, lebetonoztuk a földbe 2-2,5 méterenként, spanolódrótot (kb 2-4 átmérőjű) méterenkénti magasságban keresztülfűztük.

Majd két datab 2m magas nádat ráerősítettünk. aztán elé ültettünk tuját. Mire a nád csúnyán beszürkült megnőtt a tuja annyira, hogy le lehessen szerelni.

Így nem kellett 3 nyarat feláldoznunk, a tuja növésére várni.

2011. febr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
96%

A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az előző tulajjal aláírattak papírt, amiben Ők engedélyezték.


Nemá.Az előző tulajhoz semmi közöd,téged zavar a dolog.Ezt meg kell mondani a szomszédnak.Ő tegyen az ablakára fóliát.

Persze még Te fogod magad több ezer ft.-os költséggel megoldani,hogy Ő ne bámuljon át.

2011. febr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
És az olyan karcsú, oszlopos tuja neve "Malonyai tuja" (thuja malonyana). Tényleg megnő 4-5 méter magasra és mindamellett csak 1 m körül marad az átmérője.
2011. febr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt már annyi "marhaságot" összeírtak előttem,

hogy kénytelen vagyok megírni a helyes választ.


1/ A szomszéd ablaka, ha közvetlenül a telekkel határos, csak akkor kell, nem átláthatóvá tennie.

Ha beljebb van mint a kerítés, már szabályosan átlátszó.

2/ Amennyiben az elődöddel megállapodtak, akkor te ennek tudatában költöztél oda és terád is vonatkozik a megállapodásuk, mint jogfolytonosság!

3/ Természetesen fát sem ültethetsz akárhová a telkeden,

mivel a jogszabály előírja, a fafajtától függő távolságot a telekhatártól.

4/ Tujából is sokféle van, az oszlopostól kezdve, az óriástujáig. Tehát a kertészetben megmondják, hogy mekkorára nőhet és ezt kell figyelembe venned az ültetésnél.

5/ Mindenképpen beszéld meg a szomszéddal, mert kivágathatja, ha elveszed a "benapozását".

6/ Végezetül, Te jöttél oda később, neked kell alkalmazkodnod, a meglévőkörülményekhez.

2011. febr. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát igen sokan szólnak hozzá úgy, hogy fogalmuk sincs a a kérdésről.


1,Azt és akkor ültetsz a kertedben amit és amikor akarsz.

feltéve, ha a kerítésen nem lóg át.

2,Azzal, hogy a kérdező megpróbálja saját hatáskörben megoldani a kérdést már alkalmazkodott is, mert nem az építési osztályra ment.Az hogy aláírt valaki egy papírt még nem helyezte hatályon kívül az építési jogszabályokat.

Ha nincs jóváhagyott építési terv, mind1 ki mit írt alá.

Az Új nyílászárók tartófalat érintenek, így engedélykötelesek.

3, Olyanhoz hogy benapozás nincs joga senkinek. mint ahogy az egyes pontban is írtam a növények nem építési engedély kötelesek.

És kíváncsi lennék egy olyan határozatra, amikor egy szabálytalanul elhelyezett ablak benapozottságát visszaállítandó kivágatnak egy fát(a thuja amúgy nem az).


A gyakorlat amúgy az, hogy ha bejelented az önkormányzatnál szinte biztos az az eredmény születik, hogy nyithatatlan tejüvegre kell cseréni.

2011. febr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes volt ez az eszmecsere,igazán kiváncsi lennék hogy melyikőtöknek van igaza!

Amúgy nem értem hogy melyik embernek jó az ha átlát a szomszédba...

Én hirtelen haragú pali vagyok,egy ilyen engedetlen szomszédot aki átnézeget a kertembe,hamar összeütnék,jogszabály ide vagy oda...

2012. jún. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Turkesztáni szil fának sövénynek.gugle megkeresi a tulajdonságot.
2013. dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!