Kezdőoldal » Otthon » Kert » A házunk vadszöllővel van...

A házunk vadszöllővel van befutva. Amikor virágzik, az egész házat darazsak veszik körül. Hogyan tudnánk elriasztani őket?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Darázs, hagyján, nekem a madarak telefosták a Porschémat lila trutyival, ha csak az udvaron állt. Le is szedtük a testvéremékkel.
2011. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hát sajnos elriasztani kb lehetetlen. Csapda, de akkor megdöglenek, ha nem zavar ezt javaslom. :)
2011. febr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én a szőlőm miatt raktam ki csapdákat,ami inkább a legyeket fogta be,de a darazsakat is.Fél literes flakon bele egy-két deci víz és cukor és kilógatod a lugasba.Próbáld ki cukor helyett ecettel is,most nem tudom melyik vált be jobban.
2011. febr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

sörre is mennek.

üdv

2011. febr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A darazsak nem gyűjtenek virágport (nem mennek a virágokra tömegesen), a méhek igen. A cukros vizes és sörös csapdák befogják a darazsakat (amellett, hogy ragadozók, szeretik a lédús, (túl)érett gyümölcsöket, ezért mennek bele ebbe a csapdába), de a méheket nem.

Sajnos a méheket nem tudod elriasztani, permetezéssel meg lehet ölni őket, de a társaik később ugyanúgy jönni fognak. Vannak méhriasztó anyagok, amiket permetszerekhez kevernek, hogy ne gyűjtsenek a permetezett növényről virágport, míg a szer veszélyes rájuk nézve, de önmagában ilyenről nem tudok kereskedelmi forgalomban.

Szerintem kérdezz meg egy méhészt, ha nincs a közelben, keress neten valamilyen elérhetőséget. (Meg fogom kérdezni én is a helyi méhészt, remélem van valami kíméletes riasztási mód, ha megtudom, írok.)

2011. febr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Igaz, a francia darázs fogyaszt nektárt, de virágzó növényekre tömegesen inkább a méhek mennek.

10:54-es

2011. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!