Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi idő kell mire a fű...

Mennyi idő kell mire a fű annyira megerősödik, hogy rá lehessen lépni?

Figyelt kérdés

Mikor érdemes elültetni a magokat?

Van egy kölyökkutyám (10hónapos) és mióta itt van mi is többet járkáltunk a füvön és ő is kikapargatta és elég sok folt maradt, élettelen a fű. Most be akarjuk füvesíteni az egész kertet, de úgy tudom, hogy ameddig nem erősödik meg nem szabad rálépni. Hogy zajlik ez az egész? Meddig nem léphetünk rá a fűre? A kennel pont egy füves rész közepén van így a tényleges időt szeretném tudni, amikorra már teljesen erős lesz a fű, mert addig a kutyát nem fogom a kennelbe rakni.


2011. márc. 2. 21:37
 1/6 anonim válasza:

Én úgy tudom, kb. 2 hétig nem szabad rámenni, utána lehet nagyon óvatosan, de a 4 hét lenne az ideális. Igazábol ha minden jol megy akkor fogod látni a füvön, hogy sűrű és erős, szép sötétzöld. A vetéssel pedig még várnék mig jobb idö lesz picit, és az elsö 4 hétben, ha az idő nem is alakul ugy akkor öntözni kell, persze nem annyira mint a rizst, de egy kaktusznál jobban :)


Sok szerencsét hozzá! :)

2011. márc. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Előszőr is:

Amig maradnak a fagyok(legalább áprilisig), addig nem szabat vetni, mert elfagyhat a mag és amúgy sem kellne ki, mert kell neki egy bizonyos talajhőmérségklet.ha majd füvesítesz előszőr jől lazítsd fel a talajt (legalább 10 cm mélyen) és porhanyós is legyen.

Locsold legalább napoi 1x, de a napi 2x a legjobb. reggel ill este(amikor a legkisebb a kipárolgás).

Ami a az első vágást illeti, amíg be ne dúsúl a terület és nem nől meg legalább 10 cm.re a fű ,addig nagyon ne lépj rá és eggyáltalán ne nyírd le.

A 2. vágásnál már lehet egy kicsivel alacsonyabb kb. 8 cm-nél vágni.

Sok sikert

rem tudtam segíteni


UI: ha gyors munkát szeretnél vegyél műtrágyát és szórd el a földön és öntözd be. A sűrű fűért meg gerebjézd be a fűmag felét ,a mási kfelét meg a föld tetejére rakd.

Az ideális fűmag 30-40 g/m2

2011. márc. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ha áprilisban elültetem a magokat és trágyázom meg ahogy írtad utolsó úgy vetem el a magot akkor nagyjából mikorra lesz "léphető" a fű?
2011. márc. 3. 18:01
 4/6 anonim válasza:

Álltalában 3 hét, de a bitzos inkább a 4.-5, hét.

Napi 2x-i öntözés és meleg kell és jó lessz.

2011. márc. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
ja és utolsó voltam
2011. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:))
2011. márc. 3. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!