Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van valakinek tapasztalata/vél...

Van valakinek tapasztalata/véleménye a 6 hónapon keresztül termő "Mont Everest" eperrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Egyáltalán ezek hány évig teremnek kb, hoznak-e új tövet?
2011. márc. 4. 11:42
 1/2 anonim válasza:

A [link] ezt írják:

,,A postazas utan 2-3 nappal el kell ultetni vagy maximum 10 napig lehet tarolni 1-5 C fokon abban a csomagolasban amiben megkapjuk. A gyokeret 5-6 cm rovidre le kell vagni 10 maximum 15 percet tegyuk vizbe allni es utanna elultetni. Ugy ultessuk el hogy a teljes gyokeret fedjuk be folddel de a hajtasokra ne keruljon mert az akadalyozni fogja a bimbok hajtasat.


Ontozese


* viragzas elott

* a termes formalodasanak kezdeten

* a termes eresekor

* a termes utan


Ez a fajta eper kenyes a sok mutragyara megegetheti a gyokeret. Az eper ultetese utan 3 hettel ajanlott kis adagokban mutragyazni (1-2 g/l minten ontozesnel ) egy kesleltetett felbomlasu mutragyaval.


Sokszorositas


Osszel a palantak szetvalasztasaval


Teleles


Mikor a homersekelt -5 0C ala esik a plantakat el be kell fedni szalmaval, szaraz levelekkel, fureszporral es nagy melegek eseten ugyanigy meg lehet a novenyeket vedeni talaj kiszaradasatol.


Betegsegek


Rendszersen ellenorizni kell a tetveket, pokokat vagy mas kartevoket, ha megjelennek permetezzuk le a novenyeket megfelelo ellenszerrel."

Továbbá azt is, hogy honnan lehet rendelni, de az az oldal most karbantartás alatt áll.

2011. ápr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vettem folyton termő de más, általam ismeretlen fajtájú eper tövet. Ez egy fehér felfüggeszthető műanyag edénybe van ültetve. Amikor megvettem akkor tele volt eper terméssel. Utána viszont alig termett egy-két apróbb szemet. A földjét műtrágyáztam de sokat nem segített.


Aztán jött egy ötlet. Lombtrágyázásba kezdtem. Az gyorsabban felszívódik és ki is fejtette a hatását. Most tele van megint eperrel és virággal. Új hajtások indulnak a tövéből. Szinte csodát tett a lombtrágyázás. Kétnaponta permetezem néhány százalékos műtrágya oldattal a leveleket. Annak nem árt annyira, mintha a gyökereket érné a kelleténél több műtrágya ill. bármilyen trágya.

2012. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!