Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata napelemes illetve elemes vakondriasztóval kapcsolatban? Melyik hatásosabb?

Figyelt kérdés
A napelemesről olyat hallottam, nem tudom, hogy igaz vagy sem, hogy esetleg a napelem "lemerül hajnalra és azért nem "risztja" el a vakondokat. Szreintetek? Vagy ha más ötlet van azt is szivesen várom! Előre is köszi!
2011. márc. 30. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Próbálkoztál már az üveges módszerrel?

Elásol a földben sörösüvegeket, de sokat. És a szél, ahogy fújja az üvegszáját, lent a földben idegesítő hangot ad ki a vakondoknak, ezért elmennek messzebbre, ahol ezt nem hallják.


Vagy még a kotorékebek is beválnak. Nekünk tacskónk van és rendszeresen hozza a lábtőrlőre a vakondokat.

2011. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Tudtommal a vakond védett állat, de ha nem lenne sem szeretném bántani!

A sörösüveges módszert próbáltuk, és kitúrta az üveget is a földből...


Elég drágák ezek a vakondriasztók és csak úgy venni egyet, hogy nem biztos, hogy jó nem szeretnék.

Jó lenne, ha kripóbált és bevált ötletekkel tudna valaki segíteni! köszi

2011. márc. 30. 22:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló valószínűleg nem próbálta az üveges technikát, mert a kutyái alapból elintézik a vakondokat.


Az üveg mint vakondriasztó csak átverés.


A kutyákat meg körülményes lenne beengedni a virágos/zöldségeskertbe...

2011. márc. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Egy kertben ahol fenntartok, csak napelemes van, de nincs sosem vakondtúrás. Szóval működik. Szerintem nappal eléggé elriasztja a vakondokat a riasztó ahhoz, hogy éjjel már ne akarjanak visszajönni. De persze ez nem tuti, mert lehet, hogy a környéken sincs vakond.

Akkor sípol csak, mikor rásüt a nap amúgy.

2011. márc. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves utolsó válaszoló mielőtt kitetted volna volt vakond, vagy egyáltalán nem?


Mennyire hangos? Zavaró?

2011. ápr. 1. 09:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem van napelemes. Egy primitív,400mah-s mini~ceruza akkumulátor van benne,fél év után annyira gyenge lett,hogy hajnal 2-3 órára már meg se nyikkantotta benne a zümit.A rovarok..így a vakond is hajnalban,és kora reggel jár,pont addigra merült le az akksi.


Én szétszedtem,az akksit kicseréltem egy 900 mah-ra,és így símán megy reggelig,amíg meg nem kapja az első napsugarakat.

Kicsit macerás a csere,mert gyárilag be van forrasztva az akksi a nyák-lapra,de megoldható.


A szomszédnak az elemes van,2 v.3 góliátelem(vagy mini góliát) van benne,csak azt tudom,hogy másfél havonta cseréli a (jó minőségű) elemeket.


Mostanában láttam valamelyik újságban,hogy 2db napelemest hirdetnek "elfogadható"áron.Azt hiszem az obi volt.

2011. ápr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 07:23 voltam


Nem tudom, volt e vakond előtte. Elképzelhető, hogy nem minden kertben van, de ez kint van a város szélén kertes részen, nem a belvárosban, ott azért sűrűbben fordulnak elő állatok a földben. Mégsincsenek vakondok. Kb 2 vakondriasztó van 800 négyzetméteren.

2011. ápr. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kint lakunk a falu szélén, az utolsó utcában. A ker után már a szántóföld...

A szomszédban mégtöbb vakond túrás van.

Nem tudom, hogy "ennyi" vakonddal hogy lehet elbírni!

Ha a kutyát beengedném az mégnagyobb kárt tenne!

2011. ápr. 5. 21:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj ki egy darabot és meg tudod figyelni, hogy a környékén mekkora távolságban szűnnek meg a túrások. Így azt is meg lehet állapítani, hogy mekkora körzetben űzi el az állatokat.


A napelemtől szerintem nem kell félni, azok többnyire jól működnek bármilyen készüléken.

2012. máj. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!