Kezdőoldal » Otthon » Kert » Panel lakásban, erkélyen...

Panel lakásban, erkélyen lehet termeszteni borsót, drágába jön a gondozása?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 23:20
 1/8 anonim válasza:
Mindent lehet termeszteni erkélyen, ha jó dobozt barkácsolsz a földnek. De csak akkor olcsóbb a termék, ha jó a termés, annak pedig az a feltétele, hogy déli fekvésű legyen az erkély, tehát sok napot kapjon a növény, és jó minőségű legyen a föld. No meg a gondozás is számít, az egyengetés, locsolás, csipkedés, a borsónak pl függőlegesen rögzített spárgák is kellenek, amikbe kapaszkodhasson, stb. Máskülönben a gondozás maga nem kerűl pénzbe, ha jó a föld, nem kell egyéb tápszer.
2011. márc. 14. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne érdemes vele vacakolni. Mégha az egész erkélyt beülteted,és minden jól sikerül,akkor is legfeljebb egy kilónyi borsód lesz.
2011. márc. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

tegnap 290forintért vettem 1 kilót...


ha az egész erkélyt teleülteted,akkor is max 1 kilód lesz...és kell hozzá ládikó,föld,ültetniveló borsó,ezek min 2-3ezer forint,plussz a nyűg hogy locsolgasd de túl ne öntözd,ne fázzon meg,ne süsse túl sokat a nap...


nem ér ennyit..


ültetni ha nagyon akarsz,akkor petrezselyem,annak a zöldje fagyasztani jó,és van egész évre


és virágok,mert azok meg szépek

2011. márc. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Azért akarnám,mert annyira szeretem a borsót....hogy ha lehetne minden nap megennék belőle egy kilónyit. AKkor nem érdemes belekezdenem :D
2011. márc. 14. 10:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább paradicsomot ültess,mi is azt csináljuk, mert meguntam,hogy Kecskeméten a nyár közepén 580 ft kilója a paradicsomnak. Az erkélyen(déli fekvésű) meg rohadásig terem a paradicsom egy festékes vödörben.
2011. márc. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Persze!!!! Nálunk az erkélyen a penlbe van termesztve:


-koktél paradicsom,

-metélő:

- hagyma

- petrezselyem - mohafodros levelű

-fűszerpaprika

-kaliforniai paprika

-sima paprika

-chili paprika

-fokhagyma

-hagyma

-datolya fa

-banán fa

-mandarin fa

-alma fa

-és citroma fa egy kis erkélyen termesztve,de még mindíg sok hely van!!!!! És rengeteg termés!!!! Persze hogy lehet termeszteni borsót,de mi azért nem,mert kevés jönne össze,amúgymeg midnenkinek ajánlom aki panelbe lakik,mert olcsóbban kijön,mint a piaci ár!!!!!

2012. márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MetalVirag1 válasza:
űűű! úgy örülök, hogy valakinek összejött :) tavasztól én is veretem akkor ezerrel a paradicsomot! :) (mondjuk keleti fekvésű a panel, ez szerintetek nagy baj lenne? legalább az első napsugarakat megkapják a növények! - vagy az már sok lenne?)
2013. febr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó régi kérdés, de érdekes téma, hátha valaki még erre téved :D.


Én szerencsére tudok kertben termeszteni a nyáron, de borsóval még ott sem próbálkozom, pedig lenne hely. Ennek fő oka az, hogy valóban nem éri meg termeszteni. Először is locsolni kell rendszeresen, másodszor pedig ha megtámadják a tetvek, akkor költhetsz permetszerre is.


Amit érdemes termeszteni, azok olyan zöldségfajok, amik drágák a boltba/piacon. Tehát a paradicsom paprika bőven megéri, nem beszélve akkor, hogy a saját nevelésű paradicsom íze fényévekkel jobb, mint a bolti (most olvastam egy cikket, miszerint kiderült, hogy a boltokba kerülő tömegtermesztett paradicsomokból eltűnt a paradicsom jellegzetes ízét adó gén, melyet a túlzott nemesítéssel magyaráznak. Ezért vízízű a bolti paradicsom.).


Érdekesség gyanánt persze lehet vele foglalkozni, ha az ember rászánja a pénzt arra, hogy saját borsója legyen, de a boltban kapható borsók tökéletesen finomak. Maximum talán zsenge borsót nehéz kapni, ami szinte mézédes. Szóval a paradicsom talán a legjobb, mert finomabb és olcsóbb is a saját termesztésű, ritkán támadja meg betegség és viszonylag kevés hozzáértéssel, kis odafigyeléssel lehet termeszteni. A koktélparadicsom fajták bőven teremnek és nagyon finomak.

2014. jan. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!