Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fenyőfát megéri termeszteni?...

Fenyőfát megéri termeszteni? Igényel-e hozzáértést és ha el akarjuk adni, milyen papírok szükségesek hozzá?

Figyelt kérdés
Van egy szabad területünk a kertben, gondolkozunk rajta, hogy fenyőfákat ültetünk eladásra. Milyen tudnivalók szükségesek ehhez? Tapasztalatokat várok. Előre is köszönöm!
2011. okt. 5. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Locsolni kell, de azt tudnod kell,hogy sok év,mire akkora lesz,hogy eladható.
2011. okt. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
valamint a területnek erdő besorolásúnak kell lennie
2011. okt. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is szívesen csinálnék ilyet de én csakis nagyon nagy területen.belekezdenék egy 5 év múlva folyamatos termelésem lenne:D jól megszedném magam decemberben..
2011. okt. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van párszáz darab a kert végében. Lucról írok, a többi is ilyesmi, csak több év, mire megnő:

Ültetni 2+2 éveseket kell venni (2 év magágy, 2 év iskolázás). Általában tavasszal szokták ültetni, a jobb indulás miatt jól belocsolni. Többet nem is muszáj locsolni, de locsolással természetesen jobban nő később is. Én az első évben aszályban szoktam 1-2 alkalommal öntözni, később nem.


Kb. 5 év múlva lehet eladni a nagyját (1,2-1,5 m), és még 2 év, mire mind kimegy.

Rohadt nehéz eladni manapság, mert mindenki ezzel foglalkozik. Felvásárlónak nem kell, mert Zalában, a fő termőterületen már olyan sok megmaradt az utóbbi években, hogy 2,5 m-eseket is adnak 700-ért, a normál méretűeket 600-ért sem veszik meg, darabonként.

Ki kell vele állni a piacra, úgy el tudjuk adni 1000-ért méterét. Ha forgalmas úton lax, akkor kitáblázod a kapura.


Nem egy nagy biznisz. 10 éve még kapkodtak érte a viszonteladók, akkor mindenki ráizgult, mostanra már rettenetes a túltermelés.

2011. okt. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kiegészítés: hozzáértés csak annyi kell, hogy ahol formátlan, ott metszeni kell, de gyorsan beletanul az ember, ha szokott metszeni bármilyen fát, és tudja, hogy fog tovább nőni.

Ha piacon árulsz, őstermelői igazolványra lesz szükséged, ezen kívül semmilyen papír nem kell.

2011. okt. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mustafa33 ***** válasza:
Ha nagyon jó a talaj és jól megtrágyázod, akkor nagyot fog nőni egy éven és ritka lesz, azaz csúnya, eladhatatlan. Rosz talajon sűrűbb, több soros egy bizonyos magasságra.
2011. okt. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!