Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bébi kaktuszt hogyan locsoljam?

Bébi kaktuszt hogyan locsoljam?

Figyelt kérdés

Vettem magot, de nem nőtt a kaktusz. Vizes zsepire tettem a magokat és kettő kicsírázott. Ha elültetem hányszor kell locsolni? Milyen gyakran, mennyi vízzel?


Kérlek segítsetek. Mindent írjatok le részletesen!

KÖSZI.


2011. márc. 19. 23:41
 1/1 hell-ikon ***** válasza:

Kaktusz magvetés, ahogy Gonda István csinálja:

[link]


A saját megjegyzésem a te esetedhez:

Ha zsebkendőn csíráztattad, akkor tölts meg egy cserepet "A" típusú virágföld és apró szemcséjű sóder v. folyami homok 1:1 arányú keverékével és erre tedd át a kicsírázott magvakat. (Lehet 2:1 arányú is, a sóder javára. Tehát 2 rész sóderhez 1 rész virágföld) Teljesen takarni nem kell, de köréjük szórhatsz egy kis homokot v. sódert, hogy növénykét legyen ami megtámassza.

Locsolás:

Amíg az első tövisek meg nem jelennek, addig a talajt ajánlott nedvesen tartani, de nem vizesen. Így csak irányadónak annyit tudok írni, hogy amikor úgy látod kezd kiszáradni a talaj, szobai permetezővel spricceld meg őket.


Apró szemcséjű (~1mm átmérőjű) sódert pedig kapsz bármelyik akvarisztikai szaküzletben.

2011. márc. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!