Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magmentés lehetséges?

Magmentés lehetséges?

Figyelt kérdés
Pár hete ültettem el a világ legerősebb chilli paprikáiból párat (Naga jolokia, Habanero mustard) A habaneroról biztos tudok szedni magot mert nem keresztezett, de a Naga az hibrid és lehetséges hogy amit lementek róla magot abból már nem Naga csírázna ki ,hanem a hibrid fajok közül valamelyik( tapasztaltatok hasonlót ). Köszönöm a válaszokat
2011. márc. 25. 11:26
 1/3 hell-ikon ***** válasza:

Előre bocsátom, hogy a fenti fajtákat nem ismerem, de általánosságban elmondható, hogy valamennyi termesztésben lévő paprika fajta valamilyen hibrid.:) Tehát ami ebből a szempontból igazán lényeges információ lenne az az, hogy az adott fajta mennyire stabil, hanyadik generációs hibrid.


Ha valami instabil fajtáról van szó (pl. F1-es* vagy valamilyen F és valamilyen számmal jelölt hibrid), akkor ne is nagyon próbálkozz a magmentéssel, ha fajtatiszta növényt szeretnél, mert garantáltan nem lesz az.


* - jelen esetben az 1-es az F betű után annyit tesz, hogy első generációs hibrid. Azaz vettek minimum két különböző fajtát, amit ilyen - olyan úton összehoztak és annak a terméséből lett a Te magod.

2011. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hell-ikon ***** válasza:

-1 valamilyen:

"(pl. F1-es* vagy valamilyen F és valamilyen számmal jelölt hibrid)"


Értelmesen így néz ki a mondat:

(pl. F1-es* vagy F és valamilyen számmal jelölt hibrid)

2011. márc. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
a Nagáról csak azt tudom hogy az ezred fordulón fejlesztették ki, de hogy milyen a jelölése azt nem tudom:S, netről rendeltem (kertészetből) majd a termésen meglátszik hogy mi lesz belőle:))), elvileg a cserjés paprika és a kínai paprika hibridje.
2011. márc. 25. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!