Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a mosógépbe öblítő helyett...

Ha a mosógépbe öblítő helyett ecetet rakok, akkor az nem veszi ki a ruhák színét?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 19:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan ma már ecettel öblítenek. Nemhogy kiveszi a színét, hanem felélénkíti.Mikor ruhát fest valaki, az is ecettel rögzíti a színt.
2011. márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sőt. Még a fehér ruhák is fehérebbek lesznek az ecettől. A törülközők pedig megőrzik a nedvszívó képességüket. Az öblítőtől pedig elvesztik.

Már 10 év óta csak ecetet használok öblítő helyett.

2011. márc. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Bocs a kérdésért,de nem lesz ecet szagú a ruha?

Milyen erős ecetet használtok és mennyit?

Ugyanugy az öblitő tartályba öntitek?

Elnézést,kérdező de én is kipróbálnám:)

2011. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen ecetet éppen kapok. 10 vagy 20 %-osat. Kb feléig öntöm az öblítőtartályt. A ruha nem lesz ecetszagú,csak friss illata lesz. A mosógépem pedig nem lesz vízköves. Nem kell Calgon,vagy más ilyesmi.
2011. márc. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én egyszer próbáltam ki az ecetet öblítő helyett, és újramostam az összes cuccom, mert megszáradás után is olyan szaga volt mindennek, mint az uborkasalátának. Ízlés dolga, hogy ez jó vagy rossz. Részemről maradok az öblítőknél.
2011. márc. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
20.05. Nem értem,hogy lehetett ecetszaga a ruháidnak? Hacsak nem öntöttél nagyon sokat a gépbe,akkor kizárt. Nem csak én,de sok ismerősöm is ecetet használ öblítő helyett,de senkinek nem ecetszagú a ruhája.
2011. márc. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20:02-es vagyok köszönöm a választ.Kipróbálom.:)
2011. márc. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Adj hozzá pár csepp illóolajat.

Nekem anélkül sem ecetszagúak a ruhák, csak "natúr" illatuk van, puhák, én nagyon szeretem (mosódióval, vagy szappannal mosok).

Én meg azt nem állhatom, mikor valaki méteres öblítőszag-csíkot húz maga után, felfordul tőle a gyomrom.

2011. márc. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
57%
szerintem jó ötlet, igaz hogy ezt használják h rögzítse a ruhák színét, de ez hülyeség(én ezt tanulom), de nem árt neki, és ha megszárad nem lesz ecetszagú, pláne ha raksz bele egy kis öblítőt, és a vízkőtelenítésre nagyon jó, én is ezt használom a vízforralónál
2011. márc. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

:D a saját élményemen nevetek

amikor először próbáltam ki az ecettel öblítést, kb 2 dl 20 %os esetet öntöttem - mit tudtam én :D

azóta 10 %-osat használok, s nem túl sokat (egy löttyintés) és tökéletes az eredmény.

2011. márc. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!