Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy tudom a csalánt kiírtani...

Hogy tudom a csalánt kiírtani a kertemből?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Megeszed - nem hülyéskedek, a friss hajtásokat megfözöd, mint a spenótot, finom és a csalán is kifogy a kertböl.
2011. márc. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Készíts belőle teát,nagyon egészséges.Vagy használhatod permetezéshez is,levéltetvek ellen jó.
2011. márc. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
kacsával
2011. márc. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Egyik műsorban láttam, hogy egy vödör csalánra öntöttek vizet hogy ellepje, és pár hét alatt ugye bomásnak indult aztán műtrágya helyett a kerti növények köré tették. :)
2011. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Hagyományos módszerrel: most még nedves föld, fel tudod tépni (kesztyűben), és minél mélyebben szedd ki a gyökerét.


Vagy gyomirtóval, a Glialka elég jó, és később lehet a helyére mást ültetni.


Ezen kívül türelem, türelem, és kemény munka, mert minden évben újra felüti a fejét, sőt évközben is többször ki kell kapkodni, különben a fejedre nő.


Végleg nem lehet tőle megszabadulni, mivel magról is jól szaporodik.

2011. márc. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

nálunk a csibék mindig lelegelték. imádták :D egy nap alatt simán kipusztítottak egy hatalmas csalánost :D


vegyél mondjuk 2-3 csirkét. hagyd, h legeljenek. pár nap múlva vágd le őket, aztán ha megint felüti a fejét a csalán, akkor ismételd meg a műveletet :D

mindannyian jól jártok :D

2011. márc. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
1. Sajnos nem szeretjük. 2. A levél tetvek ellen kipróbálom, ha addig nem sikerült kiírtanom . 3.-6. Sajnos nem tarthatunk, de gondoltunk rá... 4. A víz nem jó ötlet a talaj beszívja... 5. Tépkedem ahogy tudom, a gyökerét is kiásom . A gyomirtót kipróbálom . Köszönöm mindenkinek !!!!
2011. márc. 29. 22:03
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha mostantól, kora tavasztól nyírod ott a füvet vagy irtod valahogy nem fog megerősödni és nem okoz majd gondot. Persze kihajtani ki fog. Rizómája (gyöktörzse) van. Ezt kéne valahogy kiásnod egy nagyobb "vállalkozás" keretében, és úgy elvileg megszűnne a probléma, hacsak nem valahonnan a kerítésen kívülről is benyúlik egy...
2011. márc. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
20%

Gyomírtót nem javasolnám, tönkre teheted az egész kerted, hosszú időre.

Dolgozzd fel tealevélnek és add el a vaterán pl.

A gyökér V.borban főzve mint a tea a vérszegénység kezelésére nagyon jó.

A göbre is nagyon szereti a házi állatok közül :-)

2011. ápr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
26%
Van egy hihetetlenül hatékony eszköz, gondolom még sosem hallottál róla. Úgy hívják hogy KAPA. Fogd a kezedbe és verd ki ahelyett hogy ökörségeket kérdezel :D
2011. ápr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!