Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vénusz légycsapóját ültethetem...

Vénusz légycsapóját ültethetem kókuszdióhéjba?

Figyelt kérdés
A vénusz légycsapója (Dionaea muscipula) egy olyan növény, aminek tápanyagszegény tőzeg kell, és desztillált vízzel kell locsolni. Egy félbetört kókuszhéjba szeretném ültetni az új oldalhajtásait a növényemnek, mert a régi cserépbe már nem fér el. A kérdés az lenne, hogy szerintetek oldódik a kókuzsdióhéjból a nedves tőzegbe olyan tápanyag, amitől a növény megsértődik? Előre is köszönöm a választ!
2011. ápr. 9. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha az már egy régebbi, jól megszáradt héj, akkor nem hiszem, hogy oldódik ki belőle valami. Lényeg, hogy az alját lyukaszd ki, hogy ki tudjon folyni a felesleges víz!
2011. ápr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
No, próba cseresznye. A kettétört kókuszhéj kapott az aljára néhány szabályos lyukat, feltöltöttem friss tőzeggel, és elültettem bele 3 kis tő növényt. Amint fény derül a sikerre (remélem), beírom ide a tapasztalatomat :) Köszönöm a megerősítést!
2011. ápr. 10. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!