Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ültettem ananászt (gyümölcsből...

Ültettem ananászt (gyümölcsből). Mi a titka? Az enyém elrohad.

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos jól csináltad? Az üstököt kell elültetni kb 1-2 cm gyümölcshús maradjon az alján. Nekem az egyik nagyon szépen fejlődik, a másik nekem is elrohadt, az volt a baja, hogy az üstökben több levél is penészes volt, tehát nem volt egészséges. Zacskót kell rá húzni, és nagyon meleg helyre tenni. Utána meg sok locsolás kell neki.
2009. márc. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A tetejét kell locsolni és nem a szárát. Néha kipusztulnak ezek a cuccok. Én mangót ültettem. Már megnőtt 30 centrisre mikor elhullajtotta az összes levelét.
2009. márc. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jól csináltam, ahogy te is írtad. Lehet, hogy az enyém sem volt egészséges.Köszönöm a választ, újra próbálom!
2009. márc. 3. 11:11
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm második válaszoló: hogy érted, hogy a tetejét? A Leveleit?
2009. márc. 3. 11:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én előbb vízben kigyökezetettem a tetejét (kb fél év), aztán földbe raktam. Általában elrohadnak, nekem eddig csak 2 élt túl. Ez türelemjáték..
2009. márc. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A vizet felülről kell ráönteni a levéltölcsérekbe. Onnan szívja fel. De ezt csak utána, miután kigyökerezett. Addig le kell takarani, én egy műanyag zacskót húztam rá.
2009. márc. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én gyökereztető hormont is használtam, hogy biztosra menjek:(
2009. márc. 3. 20:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig mindig sikerült az ültetés. Tényleg csak kicsi gyümölcshúst hagytam, kb.0,5 cm-t. Napos ablakba, átlátszó befőttesüvegbe tettem, vizet engedtem rá, hogy kissé ellepje és a kb. 22 C-fokos ablakban kigyökerezett. MAjd a földbe ültettem, É-i ablakba áttettem és csak ritkán és kevés vízzel öntözöm. Nagyon szép! Máskor a leveleit ha jártunkban érintgettük azt nem szerette, de az ablakban nyugis helye lett.
2009. márc. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor vízben kezdem:)
2009. márc. 7. 13:18
 10/10 anonim válasza:
nekem kettőből kettő sikerült:) majd télen folytatom:) az egyik egy éves lesz karácsonykor és már 30-40cmes levelei vannak. a másik 4 hónapos és 20mc-es levelei vannak
2010. okt. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!