Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mellyek azok a falusi munkák...

Mellyek azok a falusi munkák amelyekből meg lehet élni?

Figyelt kérdés

itt elsősorban arra gondolok hogy legkisebb befektetett munkával viszonylag nagy haszon

pl szőlőtermesztés majd eladom a bort

vagy állattartás

kert gondozása és a termést adomn el

vagy gyümölcsfáról leszedem a gyümit eladom vagy megy pálinkának

melyik a legjobb módszer arra hogy egy falusi ember amugy sem nagy vagyonát kiegészítse?


2011. máj. 5. 11:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kis munkával nagy hasznot ritkán lehet elérni, főleg a fentiekkel.
2011. máj. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Pff

Nézd meg mit csinál a szomszéd!

De szakképzettség nélkül nem fogod ismerni a buktatókat...

Szőlő

munkaigényes és egy vagyon a növényvédőszer, anélkül meg majd meglátod

Bor

nagyon könnyű elrontani


Állat

a multik lenyomják az árat, a biotermeléshez meg nagyon szigorú feltételeket kell teljesíteni


Kert

hasonló...

2011. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 hell-ikon ***** válasza:

Ajaj, valami nagyon romantikus v. idealista elképzelésed lehet a kertészkedésről és a mezőgazdaságról úgy általában...:) Alapjában véve nem nagy baj, amíg meg nem kapja az ember az első pofont a valóságtól.


A szőlő és a bor ára is az elmúlt években a béka feneke alatt van, a termelők örülnek ha nullszaldósra kijönnek. De ez igaz gyakorlatilag bármire manapság, amit a mezőgazdaság termel (legyen zöldség, gyümölcs, v. állat). Az ember csak az árakat látja a boltban de, hogy mibe került azt előállítani már nem.


Kis munkával nagy nyereséget max. a bankok, tőzsdézők tudnak felmutatni v. valami link dologgal foglalkozó cégek.:)


Szerényen, de tisztességesen azonban meg lehet élni persze ebből is(főleg ha szerencséd van), de meggazdagodni tuti nem fogsz.

2011. máj. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

a legkisebb befektetett munka az kb a reggel 6-tól este tízig.

Te végeztél már bármilyen mezőgazdasági munkát? Mert nem úgy tűnik.

2011. máj. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 hell-ikon ***** válasza:

Annyit elfelejtettem, hogy ha úgy döntesz, hogy belevágsz, akkor állj több lábon!

Ne egy fajta dologra koncentrálj (pl. csak szőlőre), hanem termelj mellette valami mást is, akár két három dolgot is.

Mindezt azért, ha esetleg egy dolog nem jönne be, sőt akár veszteséget termel, akkor még mindig lesz mellette valami ami behozhatja.


Amit nem ajánlok az az alma. A 90-es évek vége fele a gazdák többsége almaültetvényt (már a gyümölccsel foglalkozók persze) telepített. Ennek mára az az eredménye, hogy telített a piac, az áru meg nem nagyon kell senkinek.

2011. máj. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nagyjából semelyik. A 21. században élünk, ahol nem tudsz versenyre kelni a különféle gépesített nagy kertészetekkel, mert egyszerűen emberi munkával nem lehet annyira olcsón kihozni a dolgokat. Ma ilyesmivel foglalkozni szinte biztos veszteséget jelent az egyébként is meglévő kockázatokon kívül (jön egy jégeső, bebuktad a termést).

Esetleg a biozásban lehet pénz, csakhogy az nagyon hosszú távú játék, és iszonyú melós is.

2011. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten falusi ... termessz füvet.
2011. máj. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Meg lehet élni belőle nem is rosszul ha rendelkezel a szükséges dolgokkal.

Minél több föld 100-200 hektár a minimum.

Tárolókapacitás attól függően mit termelsz (magtár, raktár, hűtőház)

Gépek

Ez csak a növényekhez kell. Ha normális hasznot akarsz akkor egy minimális feldolgozó is kell, ha állatokat is akkor meg ólak, ketrecek, gépek állatorvos stb...


A kérdésedből kitűnik, hogy ez nincs meg tehát megélni nem

fogsz belőle. A konyhakert művelése viszont nagyon jó jövedelemkiegészítés nem eladásra, hanem amit ott megtermelsz azt legalább nem kell megvenni. Pár megfelelő gyümölcsfa és a család majdnem egész évben ehet friss gyümölcsöt ami elég drága. Zöldségféle, krumpli is jól jön.

Az állattartás már nem feltétlenül éri meg ha nem tudod megtermelni a takarmányt akkor bukta. Ráadásul a mezőgazdaság nem a lustáknak való, itt nincs minimális befektetés, mert az állataid minden nap kérnek enni és a gyom is fog nőni + permetezni se árt néha stb...

2011. máj. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

kaptam elég sok hideget meleget:D

nem mondom hogy egy parasztgyerek vagyok deazért volt már a kezemben ásó kapa fűrész permetező stb

én most nem gazdagodni akarok csak arra voltam kiváncsi hogy mi éri meg a legjobban

ezek alapján talán a gyümölcsfa

azt elég ha lemetszem permetezem leszedem a gyümölcsöt

és nem akarok én itt a multikkal versenyezni:)

nem kell nekem 100hektár

kukoricát búzát azt kapok ingyen

régen apámnál sokat voltam neki volt tyúk meg kacsa

pá gyümölcsfa kertben ez az


a kevés befektetett munkát se ugy gondoltam hogy tavasszal elrakom a krumplit oszt ősszel azok szépen egyesével feljönnek a felszínre és már gazdag is vagyok


arra gondoltam hogy melyik zöldséggel van a legtöbb baj

vagy melyik álllattal...

köszi szépen mindenkinek a válaszát

2011. máj. 5. 16:18
 10/19 anonim ***** válasza:

Akkor árusíts búzát, kukoricát!

Vagy tarts mangalicát a mezőre kicsapva (villanypásztorral)!

Tenyéssz baromfit!

Ingyen takarmányból már elég jól lehet boldogulni.

2011. máj. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!