Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szobai pálmát hogyan gondozzam?

Szobai pálmát hogyan gondozzam?

Figyelt kérdés
Areca pálma a net alapján az a növény, aminek a gondozásához segítséget kérek. A külső levelei elkezdtek száradni, elméletileg nem gond, de szerintem ez már több mint kellene. Átültessem? Sajnos ez már a második ilyen pálmám, az elsőt túlöntöztem....ennél vigyáztam, egyenletesen öntöztem.Jelenleg a lépcsőházban gondolkodik, mivel ott világosabb van....Segítsetek. Köszönöm!
2011. jún. 7. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha száraz a föld teteje utána két nappal locsold meg.Alulról.De ne pangjon alatta a víz.Nem locsolós napon meg szoktam permetezni két napja állt vízzel.

Azt is nézd meg nincs e valamilyen tetű rajta.Vagy nem gombás e.Az utóbbinak barnulás a jele.Ezen segíthet ha főzöl jó erős zsurlós teát ,hagyd kihűlni és permetezd vele kb.10napon át minden másnap.

De az is lehet ,hogy nem te vagy a hibás.Az előzővel én is elkövettem mindent mégis meghalt.A mostani meg gyönyörű.

Télen hol tartottad?Ha fűtőtest közelében volt nem túl jó az esélye a megmaradásra.De remélem azért sikerül megmentened.

2011. jún. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infókat. Kipróbálom a javaslatokat. Télen a szobában lakott, ugyan nem messze a fűtőtesttől (kb 2méterre) de szerintem nem érte hőhatás. Élősködők nincsenek, így szerintem a gomba lehet esélyes, mert barnulnak a levelek, aztán csörgősre száradnak. Talán még a cserepe lehet kicsi, mert még az eredeti. Tovább árthat ha most átültetem?!
2011. jún. 7. 21:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Az átültetés jó ötlet.Óvatosan,a meglévő földet ne rázd le a gyökérről.Azzal együtt emeld át nagyobb cserépbe,úgy hogy kipótolod földdel.Át ültetés után egy hónapin ne táp oldatozd ,utána 10-12 naponta tápoldatos vízzel locsold meg.

Télen azért próbáld messzebb rakni a fűtéstől.

2011. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!