Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak a csigákkal?...

Mit csináljak a csigákkal? Hogy irtsam ki?

Figyelt kérdés
a kert fala minden reggelre csurig van velük, több száz kis csiga lepi el, pedig már zacskóba gyűjtve szedtem össze őket ,de mintha minden nap több és több lenne belőle. végigszórtam a földet a fal előtt sóval akkor se tűntek el, most kipróbáltuk a hamut az se segített :S
2011. jún. 15. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok kegyetlennek tűnni,de a sósav a legjobb megoldás..:S én szeretem a csiguszokat,de ha már valami kellemetlen,akkor azt bizony el kell tüntetni.
2011. jún. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
csak hát a közelben vannak növények is és azokat nem szeretném kiirtani. :(
2011. jún. 15. 13:08
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Áss le a földbe néhány műanyagpoharat és önts bele sört. Állítólag belemásznak és belefulladnak.


Nem tudom, hogy működik-e, de egy próbát megér. Beszámolnál az eredményről?


Vagy próbáld ki ezt, ha nincs kisgyerek, vagy kisállat, amelyik megenné: [link]

2011. jún. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezt a sörös módszert hallottam én is, hogy működik, de tálakba kell tenni a sört. Belemegy a csiga, iszik belőle, berúgik és belefullad. Állítólag. Egy próbát megér!
2011. jún. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
és tegyek ki 300 csigára való mennyiséget?:D aztán ideszoknak a csövesek ingyen piára :D
2011. jún. 15. 15:56
 6/13 anonim ***** válasza:
Azok ellen is van szer... ciánkáli, ilyesmi...
2011. jún. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
gazdabolt, növényvédelmi bolt: csiga elleni mérget kell kérni.
2011. jún. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sok házi módszer lehetséges de figyelj a besúgókra is(ha van ilyen jóakaród)!

Ugyanis veszélyeztetett védett állat az éti csiga.

Engedély nélküli gyűjtése valamint elpusztítása tilos, egy példány értéke 2000 Ft.

Ha valaki bejelent többet fizethetsz mint akármilyen irtószerre!

Személyes javaslatom pedig az hogy szedd össze őket egy vödörbe és vidd el a kertedtől távoli helyre ahol tovább éldegélhetnek!

2011. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A nagyobbacskák táplálóak, sőt ínyenc csemegék. Lehet, hogy csak meg kellene kedveltetni a családdal.
2011. jún. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

" Ugyanis veszélyeztetett védett állat az éti csiga. "

Inkább csak védett, de nem veszélyeztetett.

"Védett állatfaj, de mégis gyűjthető április 1-től június hónap 15-éig. 30 milliméter alatti csigát nem lehet Magyarországon gyűjteni, és kereskedelmi fogalomba hozni, ezenkívül a mennyiség is korlátozott: csak 2 ezer tonna csiga gyűjthető össze."

2011. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!