Kezdőoldal » Otthon » Kert » Barackmag ültetés, hogyan?

Keditt kérdése:

Barackmag ültetés, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hogyan ültessem el a kajszi és őszibarack magot,hogy aránylag hamar kihajtson? Kis fát szeretnék,nem számít ha nem hoz termést...


2011. júl. 9. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
És mennyi idő az aránylag hamar?
2011. júl. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ledugod a földbe,és ha szerencséd van,akkor tavaszra kikel. Siettetni nem lehet.
2011. júl. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a barackfa alatt van egy nagy homokdomb, és ott mindig sokkal hamarabb kibújnak a kis hajtások, mint a sima földben. Úgyhogy én a helyedben valamilyen lazább földkeverékbe ültetném - mondjuk virágföld és homok keverékébe. De tény, hogy a következő tavasszal bújik csak ki, jelentősen biztos nem lehet siettetni.
2011. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Aránylag hamar alatt azt értem,hogy olvastam már olyat is,hogy tőzeges csomagolásban hűtőben kell tárolni stb. Nem szeretnék vele ennyit vesződni,kíváncsi voltam,hogy kibújik-e úgy is,hogy ha simán talajba ledugom. Azt köszi megfogadom és homokos laza talajba teszem le... :)
2011. júl. 9. 10:32
 5/5 hyperatis válasza:
69%
Bírom mikor egyesek nagypofával visszakérdeznek, piszkálódnak, viszont tudásban és értelemben, ahogyan maguk is kalap szart sem érnek.. Én is azért vagyok itt, mert szeretnék sikeresen ültetni. Kell nekik egy hidegsokk, Celsiust nem tudom a (gondolom ahogyan a természetben van) nedves talajba kell rakni őket valószínű ha másodszor kiszárad a mag megdöglik. Én 7 kiló magot ültettem most el vödörbe és zsákban 1 réteg homok egy réteg mag, talajba beásva zsákostul. Tavasszal kiöntöm őket, és megnézem melyik kelt ki, szeparálom. Van még 7 kiló azért vagyok itt. Valahol azt olvastam, hogy az sem mindegy hogyan állnak a magok a siker tekintetében: fektetve csúcsos résszel a földbe vagy élével stb.. Persze nem ilyen elbaszott barmokkal teli "fórumon" olvastam, ahol egy szaros kérdésre sem tudnak értelmes tehetségük maximumával válaszolni. könyvben-ben volt lementettem, most nem találom az istenért sem.. :S
2014. jan. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!