Kezdőoldal » Otthon » Kert » Két napja töltöttük fel kerti...

Két napja töltöttük fel kerti kútból a medencénket, ami az elején enyhén zöldessárgás volt. Mára vöröses-barnás, pedig tegnap tettem bele algaölő tablettát és klórt. Mitől lett ilyen színű?

Figyelt kérdés
Alga vagy valami kémiai anyag hatására? Ez mérgező az emberi szervezetre vagy attól még fürödhetünk benne? Csak azért gondolom mert a Balatonban és természetes vizekben is van alga és ott is lehet, meg úgy tudom h csak a kék alga mérgező. Aki tud valamit világosítson fel please, mert ebben a hőségben jó lenne egy kicsit strandolni:)
2011. júl. 9. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább vasas a vizetek! Meg nyilván van benne homok is hiszen fúrott kútból jön!

Van vízforgatója a medencének?

2011. júl. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen van hozzá, csak az a baj hogy nem töltöttük tele mert egy kicsit megvan dőlve és nem ér teljesen odáig a víz:( Az kiszűrné az oldott vasat?
2011. júl. 9. 11:20
 3/8 anonim ***** válasza:

meg van dőlve?:( én azt javasolnám, hogy engedd le azt a posvány vizet, állítsd vízszintbe, és töltsd fel vezetékes vízről. Hidd el, nem kerül többe, mint az ideg, vegyszer és fáradtság, amivel a jelenlegi vizet akarnád megtisztítani.

- vízszint

-feltölt

-vegyszer (ph-csökkentő, klór (hypo)

-vízforgató menjen sokat

- legyen letakarva, ha nem használod

2011. júl. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Addig ne menjetek bele a vízbe míg meg nem vizsgáltattátok.

Mi is kútból töltöttük fel a medencét, aztán megvizsgálták egy laborba a vizet és kiderült hogy tele van fertőzéssel baktériumokkal. És Isteni szerencse hogy nem fürödtünk benne. Úgyhogy vigyázzatok, először vizsgáltassátok meg a vizet, utána mehet a pancsi.

2011. júl. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk mondjuk fúrott kútból van feltöltve, de van vízforgató, porszívó meg ugye a vegyszerek! Nagyon szép tiszta! Ami vezetések vízzel van töltve, azt is kell vegyszerezni,mert ugyanúgy bealgásodik.

Hetente egyszer a férjem fél óra alatt kiporszívózza és kész!

Meg egyébként a vegyszereket sem literszámra kell locsolni. Az algaölőnk pl még tavalyi! Mi a 16 köbméteres medencénkbe hetente kb. egy-másfél decit öntünk, plusz a klórtabletta, de az meg két hétig minimum elég.

2011. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Uhh akkor lehet érdemesebb lenne télleg csapról:S Viszont az nem kis összeg ,de a jelenlegi megtisztítása se lenne olcsó:( Am lehet nem vas ,mert megmértem a ph értékét a víznek és lúgos, és úgytudom h a vas savas lenne ,de lehet hülyeséget írok. Utolsótól szeretném kérdezni h a vízben látszódott valami szennyeződés ,vagy szemmel láthatóan kristálytiszta vízben voltak bacik? Mert ahol eddig laktunk ott is kútból töltöttük ,de az kristálytiszta víz volt , és csak harmadnapra algásodott be ,de az zöld volt, és akkor is fürödtem benne ,és semmi bajom:) De azért ilyen sötétvörös vízbe háát... Az eddigi válaszokat köszönöm!
2011. júl. 9. 11:43
 7/8 anonim válasza:

Sok veszélyes anyag is lehet a kutakban, nem ajánlatos ha fürdenek ilyenkor benne. Ha csapvíz után lenne vöröses, az szerintem alga, de a kútvízben bármi lehet.

Ui.: bocs ha ezt már leírták előttem. :)

2011. júl. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

3. vagyok

A mi vizünk is látszólag tisztának tűnt, talán egy kicsit sárgás volt de tényleg minimálisan. Meg sem fordult a fejünkbe, hogy ennyi szennyeződés, fertőzés és baci lehet benne amíg meg nem vizsgáltattuk.

A csapról való feltöltés tényleg nem olcsó de inkább minthogy az egész család összeszedjen valami fertőzést, aminek a kezelése meghaladná feltöltés költségeit szerintem. :)

2011. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!