Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitol peneszednek a viragaink?

Enigmapont kérdése:

Mitol peneszednek a viragaink?

Figyelt kérdés
Egyik szobaban peneszedik az osszes novenyunk. Nagy resze el is pusztult, mar csak 2 nagyobb palma tartott ki, de hiaba mosom le a peneszt, ujra elojon. Van vmilyen kezelo szer, az sem latom hogy hasznalna. Mitol lehet ez, es hogy lehet ezt megszuntetni?
2011. júl. 15. 20:54
1 2
 1/12 anonim válasza:
szerintem a sok párától lehet, nem tudok kezelő szert de ki is hozhatod a virágokat a szobából. amúgy lehet egy virágbetegség X)
2011. júl. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
abban a szobaban nincs sok para :(
2011. júl. 15. 21:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Valószinüleg NEM penész, hanem gyapjastetü van rajta, az néz úgy ki, mintha penészes lenne, vagy fehér bundája - ezt elég nehéz eltüntetni, a növényvédöszerboltban lehet venni olyan szert (Lizetán granulátum - a spray nem jó), amit ha rendszeresen hasnálsz, akkor idövel elpusztul az összes.
2011. júl. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem a klíma miatt hűvös a levegő, és nem bírják nagyon a növények. Egyedül a fokföldi ibolya van vele jóban, de messze kellett raknom a géptől, mert a többi mind penészedett.
2011. júl. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
gyapjastetu??? ezt a verziot meg nem hallottam. persze lehet. az en "peneszem" ugy nez ki, h kicsi, feher, szoros, es a szarakon es a leveleken is rajta van. Mas palma friss hajtasat pedig teljesen ellepte, azt le sem tudom vakarni. A sima levelekrol igen, de csak kezzel, mert egyszeru zuhany nem viszi le. Ez az lehet?
2011. júl. 16. 13:02
 6/12 anonim ***** válasza:

IGen, könnyen lehet az, mert a "gyapja" viaszbevonat, amin nem jut át a viz. Elvileg alkoholba (spiritusz) mártott vattapálcikával le lehet öket törölni, mert az alkohol átjut a védörétegen. Esetleg levélfényezö spray is segithet - azzal csak a fertözött helyeket fújd be.


Itt van róla kép (sajnos a magyar képek nem igazán jók, ezért kerestem máshol):


[link]


[link]


[link]


[link]

2011. júl. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Koszonom, kedves vagy h idot szantal ram! Hat nem tudom, hasonlit a "peneszem" erre, mondjuk nem ennyire suru, de azert lehet h az... Nem is tudtam h van ilyen. Meg utana olvasok. Koszi megeggyszer!
2011. júl. 16. 22:06
 8/12 anonim ***** válasza:
HA tényleg ez, akkor keress lizetán granulátumot és többször isméletd meg a kezelést, meg a spirituszt is. Elég nehéz megszabadulni tölük, mert a földben is benne vannak. Ha nem nagyon ragaszkodsz a növényekhez, akkor dobd ki öket, és inkabb vegyél másikat.
2011. júl. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
sajnos ezek, amik meg megmaradtak, szep nagy palmak. nem lenne szivem kidobni oket. a tobbi mar elpusztult :( Koszi az infokat!
2011. júl. 17. 18:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, irhatsz privátban is, szivesen segitek, ha tudok.
2011. júl. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!