Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem egy csarabot, hogy...

Vettem egy csarabot, hogy szerezzek földet amibe ültethetem?

Figyelt kérdés
Olyanokat írnak rólag, hogy a meszes, tápanyagban gazdag talajt nem szereti. Ilyet venni lehet egyáltalán? Ha nem, akkor hol keressek ilyen földet?
2011. szept. 5. 19:05
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
Nem kell szerezni földet, bármi jó amid van.Beleteszed a földet, egy műanyag edénybe és ráöntesz 1-2 palacknyi sósavat ez szépen semlegesíti a meszet,másnap vízzel átöblíted , ha mészmentes a földetek akkor erre nincs szükség.A mészmentes földhöz tőzeget keversz, hogy savanyítsa és lazítsa, érdemes 3-6 mm szemcseméretű sóderrel,kőzúzalékkal,esetleg perlittel keverni.az így elkészített földet tápozni nem kell.Lényeg a mészmentes enyhén savanyú,kövecses földkeveréken van.
2011. szept. 6. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
100%
A földet úgy tudod ellenőrizni, mármint, hogy mészmentes e, hogy egy maréknyira kevés savat, vagy ecetet öntesz, ha erősen és hosszan pezseg, akkor az bizony meszes, ez esetben vagy másik föld után nézel, vagy mint írtam sósavval semlegesíted.Gondoltam ezt még leírom, hátha nem csináltál még ilyen próbát.
2011. szept. 6. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!