Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel milyen szerrel lehet a...

Mivel milyen szerrel lehet a fa gyokeret kipusztitani?

Figyelt kérdés
a kertunkben volt egy nagy akacfa de ki vagtuk es most a gyokeren mindefele hajtasokkal van tele(hosszaban kb 20-2 5-meteren)! a legnagyobb gond pedig hogy a haz mellet is vannak gyokereibol attol tartok hogy az alapba is befurja magat! ezert szeretnem valamilyen szerrel kiszaritani!
2011. szept. 2. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gázolajon kívűl valami ami nem teszi tönkre a földet,és ami valóban használ?
2011. szept. 22. 13:28
 3/5 anonim ***** válasza:
2011. szept. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Felesleges barkácsolni, van erre gyomirtó.

Bármelyik glifozát-tartalmú szer jó. Rengeteg néven van ugyanaz, pl. Glialka, Glifox, Medallon, stb.

Ha még van rendes zöld levele (nem vitte le a szárazság), és nincs a közelében más növény, amit nem akarsz bántani, akkor a leírásában szereplő legnagyobb dózissal lepermetezed, vársz pár hetet, és kész.

A glifozát levélen keresztül hat, a földre kerülve elveszti hatását, tehát nem károsít.

Ha van ott más növény is, akkor valami nagy dobozt szerezz, alját vágd le, és a dobozon belül permetezz, utána átrakod a másik hajtásra, stb.

Ha egyáltalán nem lehet ott permetezni, pl. évelő virágok miatt, akkor meg a gyökerekbe vagy a tönk élő részébe fúrj bele 10-es fúróval, a gyomirtót hígítsd fel 1:1 arányban, és öntsd bele.

2011. szept. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én körbevágtam a kérgét és megöntöztem motor olajjal, kiszáradt
2023. aug. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!