Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet a szőlőt kipusztí...

Hogyan lehet a szőlőt kipusztítani, kiírtani?

Figyelt kérdés

Rengeteg szőlő van az udvarunkon Mondhatni szőlőskertben élek.Az udvarunk áll egy járdából a házik,garázs,az odavezető út és szőlő,szőlő,szőlő. A kisfiamnak szeretnék egy kisebb füves területet,ahol ha kimegyünk az udvarra gondtalanul játszhatunk,de ugye a szőlő miatt nincs ilyen terület és a férjem sajnos nem engedi, hogy egy placcnyit kiássunk, hogy legyen hely a fiunknak játszani, mert hát a bor...ezért arra gondoltam, hogy valami vegyszert öntök rá míg dolgozik, a szőlő szépen kiszárad, és befüvesítjük a gyereknek amolyan játszótérnek.

Van valakinek valamilyen ötlete, hogyan oldhatnám meg a kipusztítását kiásás nélkül? Sajnos a férjem köti az ebet a karóhoz, játszunk bent a házban,vagy menjünk játszótérre...de ugye legyen rend,legyen meleg ebéd,tiszta ruha,stb.Ha folyton a játszótérre mászkálnánk.....de ez egy másik történet..... köszönök minden érdemi hozzászólást.


2011. szept. 13. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Jah...

Hát ha közös megegyezéssel állnátok az irtáshoz, az se lenne egyszerű. A szőlőnek több méteres a gyökere lefelé a földben. Traktorral szokták kihúzgálni, nem kis meló.

Én a kertben egy elvadult árva tövet ástam sok éve kifele, de meguntam, és elvágtam, gondoltam berohad a többi gyökér. Hát nem... Mostanában fűnyiráskor már nyírom a kihajtott új szőlő tövecskét...


Csakis valami szerrel tudnád kiégetni, amit rá kell permetezni. Hát nem tudom, nem merek erre mit javasolni...

2011. szept. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom... én most tavasszal vágtam ki egy részen a szőlőt. Úgy csináltam, hogy leástam ásóval kb 50 centire, ott elvágtam a gyökeret és kész. A földet visszahordtam a gödörbe.

Azóta híre-hamva nincs ott szőlőnek.


Ja, most olvastam el, hogy mi a helyzet. Hát szerintem ezt inkább beszéljétek meg.

A vegyszerrel öntözgetés szerintem nem megoldás. Mert az ott marad a földben utána is. Ami a szőlőnek nem jó, valószínűleg a fűnek és más növénynek sem fog használni.

2011. szept. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

[link]

Ez megoldja a gondod, csak vigyázz, a többire ne kerüljön :)

2011. szept. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem, beszéld rá a párod egy hobbikert megvásárlására, úgy vélem ez megoldást jelenthetne.
2011. szept. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Just.R3D válasza:
LUGAS! Minden párkapcsolat alapja a kompromisszum... a faternak lenne bor, muternak nyugta, a gyerkőcnek meg árnyék! :P
2014. dec. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!