Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel lehet kipusztítani az...

Mivel lehet kipusztítani az erős gazt a kertben? Lícium, fahajtások, stb.

Figyelt kérdés
Hallottam már,hogy sót kell szórni rá vagy gázolajat önteni...de ezek hatásos lehetnek
2009. júl. 2. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha néhány hónapig nem mész a kertbe, és nyáron szeretsz csukott ablaknál aludni, akkor próbáld meg a gázolajat, mert penetráns.:)

Mi egy elhanyagolt, elgyomosodott kertet vettünk, nem volt benne semmi haszonnövény vagy virág. Én lenyomtam totális gyomirtóval valami GRAMOXONE származék) nagyon szép lett. Úgy emlékszem 3 hét múlva ültettünk bele. Ha csak az egy-, vagy kétszikűeket akarod kiirtani szelektív gyomirtót vegyél. Ez a sorok között is használható és rövid az eü. várakozási ideje.

2009. júl. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A só csak a kikelt gazt pusztítja ki,de a talajt nagyon károsítja.A gazak magvai évek múlva is kikelnek.A gázolaj pedig teljesen tönkre teszi földet,ott nem fog teremni semmi.

Vannak gyonírtó szerek,de igazán hatásos,ha felásod,vagy rotálod,és kapálod sűrűn.A fahajtásokat pedig ki kell ásni.Ha esetleg már fa,akkor meglehet próbálni,hogy télen,amikor erős fagy van,a fa kérgét baltával mélyen bevágod.Akkor kifog száradni.

2009. júl. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kaszával! Ideális.

Ne tedd tönkre a földet! Legjobb, ha beveted vmivel(krumpli, kukorica, lucerna) akkor az elnyomja agazt egy idő után.

2009. júl. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a variációkat!:)Van miből válogatni.:)Sokat segítettetek!Mégegyszer,köszönöm!
2009. júl. 3. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!