Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell és mikor kell a...

Hogy kell és mikor kell a csonthéjas (konkrétabban barack mandula dió mogyoró barack cseresznye) ültetni?

Figyelt kérdés
Már 5 napja keresek erre választ de nem nagyon képesek leírni ezt sehová, megköszönném a válaszokat.
2011. szept. 3. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:

ősszel szokás fát ültetni,szerintem tök mindegy hogy milyen fa.

a megfelelő talaj előkészítés a lényeg nálad milyen agyagos kavicsos homokos savanyú stb mittudomén... kertészetben vagy faiskola ahol veszed mindent elmondanak,trágyázz-e alá mekkora gödör tavasszal permetezés metszés megfelelő pollenadód van-e vagy öntermékeny a fa.

sok mindentől lehet jobb rosszabb termés.

2011. szept. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gyümölcsfát ősszel és tavasszal szoktunk ültetni. Ősszel amikor nyugalomba vonul a fa, tavasszal pedig a fagyok után, amikor megindul a fa.


Az őszi ültetéssel -állítólag- egy évet lehet nyerni a termőre forduláshoz.

Azt kell figyelni, hogy mikor nyitnak az idényjellegű facsemete árúsok, onnantól lehet ültetni.

2011. szept. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ilyen kis kertészkedős könyvem... Abban hétről hétre leírják a teendőket. Ezen gyümölcsfák ültetése november 2. hetére van írva. Mi is akkor ültettük anno. :)
2011. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
jajj bocsánat rosszul fogalmaztam meg a kérdésemet, szóval én magról akarok ilyet, nem a gyümölcs termesztése a lényeg hanem hogy legyen fa amit az erdőbe beültetek azt vadon vagy terem vagy nem ,ezt is lehetne faiskolából venni ,,de nekem ez olyan érzés mintha egy másik erdőből hozatnák fát ide. szóval arra lennék hogy a magokkal mit kell tenni meg hogy kell bedugni a földbe meg ilyenek, bocsánat a félreértésért
2011. szept. 3. 22:13
 5/9 anonim ***** válasza:

na szóval magról akarsz fát ültetni ha jól értem.

nem fog sikerülni mert még az öregek is hajtást oltottak egy másik nagyobb fába.és úgy ültették el.így dolgoznak a kertészetek is,tehát azért nem erdőből hozzák ők sem csak tudják a technikát.

ha mondjuk cseresznyét akarsz magról na hát vagy kikel vagy nem mire felneveled hát nem tudom akarsz termést is?? mert az csak valami nyamvadt valami lesz nem mondom hogy nem lesz rajta de rizikós.

meg ha én fát akarok akkor megadom az esélyt az neki az életre.

nem drágák a gyümifák de biztos hogy élni fognak meg teremni még mielőtt te megőszülsz.

hogy hogyan kell fát oltani azt már biztos meg tudod nézni valahol elméletben én is tudom csak hát az még nem tudás.

sok sikert.

2011. szept. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Most kell ősszel.Egy ásónyom földet kiveszel, a gödör aljára termőföldet szórsz, ráteszed a magvakat, betemeted,beöntözöd és szalmával, száraz levéllel betakarod, végezetül erre is szórsz földet, hogy védve legyen a széltől.
2011. szept. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb csonthéjas magját a földbe ültetve ún. vadalany fejlődik. Ezen példányok termése -általában- apróbb, savanyúbb, élvezhetetlenebb mint az oltott, szemzett példányoké. Én egy kivételt ismerek, -a "besztercei szilvát" aminek magjából jó alany fejlődik. Szilvalekvárnak a legjobb!
2011. szept. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat és a válaszokat! :D
2011. szept. 4. 09:14
 9/9 anonim válasza:
már bocs,hogy ennyi idő után hozzászólok... de én is most akarok mandulát ültetni magról. az egyik ismerősöm kertjében csak úgy kinőtt egy sárgabarack fa, abból főztünk idén lekvárt, a barackok normál méretűek, nem savanyúbb egyáltalán, nem is kisebb, nem csúnyább! nekünk a kertben csak úgy nőtt ki egy őszibarack fa, hatalmas barackok voltak rajta!!! csak az tűzelhalásos lett sajnos. nőtt cseresznyefa, azon kisebbek lettek a cseresznyék és kevésbé finomak, mint a vett fán. Szóval szem meg lehet próbálni, nem mindig lesz rossz a termés.
2013. szept. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!