Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor lehet az idén legkésőbb...

Mikor lehet az idén legkésőbb füvesíteni?

Figyelt kérdés

Kb egy 650 m2-es területet szeretnénk füvesíteni, ahol jelenleg tiszta gaz minden. Szeretnénk előtte legyomirtózni. Mikor permetezzem le a földet? Mikor vethetem el legkésőbb a fűmagokat? (pl novemberben még lehet?) Hány kg fűmag kell ekkora területhez? Előtte milyen géppel lazítsam fel a földet? Jövő nyárra szeretnénk már szép füves területet.. Minden érdekel, ami a füvesítéssel kapcsolatos. Hasznos információk, tanácsok, praktikák, stb. :)

Köszi a segítséget!


2011. szept. 6. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor füvesítettünk előtte elenegyengettük a terepet azt hiszem robival lett meglazítva az egész és úgy belegereblézve a fűmag. De ültettük más helyre úgy is hogy csak simán elszórtam a földre ősszel szept vagy okt-be és szépen ki is kellt

A legolcsóbb fűmagot vettem az Auchanba. én a sport fűmagot vettem van pázsitom is egy területen de az nagyon hamar nő jobban mint a másik.

2011. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem most permetezz mire elszárad....még a fagyok előtt legyen erős a fű.

de ugye ki tudja mikor lesz totál ősz állandó esővel akkor már elég nehézkes elgereblyézni simára.

de ha felrotálod akkor felülre jönnek a gazmagok is arra figyelj.

2011. szept. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És mennyi idő, mire szép, dús lesz a fű?
2011. szept. 6. 13:25
 4/6 anonim ***** válasza:

ha nincs túl meleg -van elég tápanyag főleg nitrogén-öntözöd (de ugy hogy folyton nyirkos legyen ne száradjon ki nagyon) akkor kb.10-14nap mire kel és még kb 1-2 hét mire nyírhatod de csak magasra állítva és onnan látod mikor már bokrosodik akkor jó de addigra már jobb ha nem is nyírod nem lesz baja a tél alatt

aztán tavasszal műtrágya vagy amit szeretnél szépen megindul aztán lehet ápolni.

2011. szept. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Novemberben már nem lehet magokat vetni ugye?
2011. szept. 6. 20:36
 6/6 anonim ***** válasza:

hát én nem rizikóznák mert lehet pont mire kikel az apró kis csíra az első gyenge talaj menti fagy elvisz. neked ráadásul elég nagy a területed nem kéne elpazarolni a fűmagot meg az energiádat sem.

de a legjobb amit tehetsz hogy

--s.o.s. nekiállsz aztán ha nem jön 2hetes jég eső akkor tuti jó lesz

--vagy tavasszal amint elhúznak biztosan a fagyok akkor nekiállsz, a gazok akkor még úgysem olyan aktívak permetezel kapálsz műtrágyázol beszórod mire ki akarok ülni addigra jó lesz.

a lényeg hogy ne jöjjön fagy,mikor kel de akkor most állj neki mert mire végzel és beszórod onnan 3hétig legalább ne legyen fagy.

2011. szept. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!