Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kertem egy részét be akartam...

A kertem egy részét be akartam füvesíteni. Csak elrontottam valamit. A fű mellett rengeteg hájfű is kibújt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már több mint fél éve készülök a projektre.Szeptemberben kikapáltam minden gyomot.Ami mégis kibújt,azt lepermeteztem gyomirtóval.Úgy mentem neki a télnek,hogy egy szál gyom nem volt a kertben.A múlt hét elején összejött minden,bevetettem.Naponta többször öntöztem esővízzel,mégis ami kijött,a fele --HÁJFŰ! S.O.S.!!!
2011. máj. 22. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy a fűmagból jött a gaz?

Mondjuk a "sport" fűmagkeverékek általában sokféle egyszikűből állnak, nem csak "fűből".

2011. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tényleg sport fűmag keveréket vetettem.Már ültettem máskor is ilyet.Az mind jó lett,ez meg....Ránézni is utálok!Pirosas,"húsos"kétszikű levelek milliárdjai lepik el az egész felületet.Olyan mérges vagyok,hogy lehet,az egészet lepermetelem valami totál gyomirtóval és kezdem előlről az egészet.
2011. máj. 22. 20:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen balesetek előfordulnak. :(

És minél szebb pázsitot akarsz, annál többet lehet vele szívni. Én pl. kaptam nagyüzemi gyomirtót kétszikűek ellen, csak a drága ismerősöm egy nullával elírta az arányt a palackon. 2 nap alatt minden megsárgult, úgyhogy kölcsön kellett kérnem egy rotációs kapát.

Hosszú távon a legjobb megoldás ha gyakran és rövidre nyírod a füvet.

2011. máj. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fűmagból a ráírt mennyiségnek legalább másfélszeresét kell kiszórni, mert egyébként közte nő a gyom is. Nem lehet, hogy nálad is ez a gond, hogy kevesebbet szórtál?
2011. máj. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma voltam egy üzletben,érdeklődtem valami jó gyomirtó szer után.ami jó kétszikűek ellen.Van,.....csak várni kell legalább két(!!!!!!!)hónapot vele.Addigra a pázsit kellően megerősödik,lehet irtani a hájfüvet.Nem bírom ki.Holnap kikapálom az egészet,kezdem előlről.Köszi a Válaszokat! Kedveek voltatok!
2011. máj. 23. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!