Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mondanátok olyan permetszereke...

Mondanátok olyan permetszereket, amik nem károsak az egészségre?

Figyelt kérdés

Van néhány gyümölcsfám (alma, barack, körte, meggy) és néhány málnabokrom. Nemrég ültettem őket.

Nem szeretném, hogy a majdani terméshozam fele kukacos legyen, így szeretném permetezni. Viszont nagyon fontos számomra, hogy ne mérgezzem a gyümölcsöket, s ezáltal magunkat. Mivel permetezzek? Van valamilyen speciális permetszer kimondottan bio gazdálkodóknak? Esetleg valamilyen házilag elkészített főzet, vagy praktika? Bármilyen tanácsot nagyon szívesen veszek!! Hallottam már olyanról is, hogy valamilyen fűszernövényt kell ültetni a fa tövébe, és akkor elkerülik a különféle kártevők.. (nem tudom ez mennyiben igaz, és milyen kártevőkre vonatkozik)

Köszönöm a segítségeteket!!


2011. szept. 15. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

egy hordóban kell áztatni csalánt, majd azzal lepermetezni a növényeket. ez teljesen bio és hatásos is :D

mi is ezt használjuk :D

meg idén nyár elején vettünk az Ökonetnél olyan tápszert a növényekre, ami nem tartalmaz a környezetre és az egészségre ártalmas anyagokat, és azzal permeteztük be a növényeket, szép termésünk lett. ráadásul nem is drága :D

2011. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Rézgálic olyan szer amit a Bio termesztők is használhatnak.
2011. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Töltsd le :

[link]


Ebben a listában megtalálod az ökológiai termesztésben engedélyezett vegyszereket és azok rövid, táblázatban összefoglalt hatását és hatóanyagait. Beszerzésre én a Vetker Kft-t javaslom, mert ők bár nagyker mégis kiszolgálnak kiskereskedőként, kis mennyiségben is.

2011. szept. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2011. szept. 16. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!