Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak, ha már rothadás...

Mit csináljak, ha már rothadásnak indult a kaktuszom?

Figyelt kérdés
Tavaly a férjemtől kaptam egy nagyon szép kaktuszt. Nemrég jöttünk haza egy egyhetes kirándulásról és akkor láttam meg, hogy az anyósom agyonöntözte a kaktuszomat, ami erre elkezdett rothadni. Meg tudom még menteni, vagy le kell róla mondanom? Ha még megmenthető, mit csináljak vele?
2011. szept. 16. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy szegény anyós hibázott.....A tullocsolástól egy hét alatt nem rohad el....más baja lehet de az már meglehetett akkor is amikor megkaptad.

Én is jártam igy egy kb. 1 magas kaktusszal a boltban el is merték, hogy az áru rossz lehetett. Próbáljatok beszélni a boltossal ahol véve lett de ne hivatkozzatok a locsolásra. Próbát megér....én nagyon későn emlitettem a boltban addigra már kidobtam.Ha kidobásra szánod vágd el az egészséges résznél és gyökerezteds le,, hátha megered

2011. szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha már rothad, sokat nem tudsz vele tenni. :(
2011. szept. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólónak igaza van. Vágd el az egészségesnek látszó rész fölött, és utána nézd meg, hogy a belseje mindenhol egészséges zöld-e. A rothadás a növény edénynyalábjain szépen terjed felfelé, ezért előfordulhat, hogy a kívülről egészségesnek látszó rész belül már fertőzött. Addig kell visszavágni, amíg a növény belseje teljesen egészséges. Ezt az egészséges részt kicsit hagyni kell száradni, aztán ráállítani földre. Ha elég nagy, akkor meggyökerezik, ha meg nem, akkor sajnos úgyis mindegy.
2011. szept. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Rendbejött a kaktuszom :)

Kivettem a földjéből, leráztam a gyökeréről a földet. Egy edény aljára tettem virágföld-homok keveréket, beletettem csak úgy a kaktuszt (meg sem öntöztem) és kitettem a napra. Esténként behoztam, majd mikor már eléggé meleg volt kinn, másnap megint kiraktam. Nagyon szépen rendbejött. Még nem az igazi, de már gyógyulgat :)

2011. szept. 21. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!