Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért ilyen a medvetalp...

Miért ilyen a medvetalp kaktuszom? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
A kaktuszom új hajtásai,csak felfelé nőnek oldalirányban nem.Már 3 új hajtást is hozott felfelé,viszont nem akar megszélesedni.1-2cm szélesek,és kb 10cm magasak a hajtások.Nem is bírják megtartani magukat.Vártam,hátha szélesednek,de nem akarnak.Mit csináljak vele?Törjem le és ültessem el,talán akkor szélességre is fejlődik?
2011. okt. 6. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószinüleg túl sötétben van a kaktusz - ez a teljes napon van csak jól.
2011. okt. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a kommentet!

Nem sötétben van.A szobában van mint a többi növény,és fény is van...

Barátnőm is azt mondta,ezért nyáron kivittem az erkélyre 1 hónap alatt az egész beráncosodott mintha megszottyadt volna.Úgyhogy vissza behoztam,és az a nyavajája elmúlt azóta!

2011. okt. 6. 14:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Locsolod eleget? Nekem úgy hangzik, mintha lééggyökereket eresztett volna ( ezt azért csinálja, hogy a levegőből is tudjon párát felszívni) Tévhit, hogy a kaktuszokat nem kell locsolni. Ők is szeretik a vizet, csak arra kell vigyázni, hogy a két locsolás között hagyd a földet kiszáradni. Ha ezek tényleg léggyökerek, akkor sajnos nem fognak kikerekedni.
2011. okt. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hell-ikon ***** válasza:

Opuntiánál léggyökér...? Ez nekem új. Volt egy pár évig egy monachanthám de az sose eresztett léggyökeret.


Egyébként igaza van az elsőnek, túl kevés fényt kap azért nyúlik ennyire a kaktuszod. Kár volt bevinned az erkélyről, a ráncosodás adott körülmények között az opuntiáknál viszonylag normális.

Az említett hajtásokat szedd le és dobd ki, nem lesz belőlük semmi értelmes. Idén már ne is nagyon locsold, jön a téli pihenő időszakuk és csak még jobban felnyúlna.

2011. okt. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bár te világosnak tartod a szobát, a kaktusznak az nem elég. Gondolj bele, hogy a sivatagban sokkal erősebben süt a nap. Most már ne öntözd, mert teleltetni kell, de jövő tavasszal mindenképp tedd ki.
2011. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szobában nem lehet Opuntiát tartani, borzasztó sötét neki.

Telelni vidd hideg helyre (pl. lépcsőház, biciklitároló), öntözés tavaszig nulla, akkor összes vékony hajtást levágod, esetleg gyökereztethetsz is belőle, aztán a tövet áprilisban kirakod az erkélyre.

Ha nincs hideg telelőhelyed, már most dobd ki mindenestől.

2011. okt. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!