Kezdőoldal » Otthon » Kert » A napfényt lehet lámpával...

A napfényt lehet lámpával helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Palántáknak szeretném, mert nem tudom világosra tenni őket. Zöldségpalántákról van szó. Vagy ha nem lámpával, akkor mivel lehetne helyettesíteni?
2011. nov. 29. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Persze, a cannabist is így termesztik pincékben :P

Egyébként ha legális növényről van szó, akkor rakd végig velük az ablakpárkányt. Nem túl elegáns, de tökéletes megoldás. Anyukám eleve a virágládákba szokott palántázni, azokat télen úgysem tudja másra használni.

2011. nov. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

OFF


Milyen zöldséget palántáztál ilyenkor? :)

Én a palántákat az ablakpárkányra tettem régebben. A nyáron a férjem épített nekem egy takaros kis télikert szerűséget, aminek minden oldala üveg. Tél végén, kora tavasszal ott lesznek bent a kis palánták..

2011. nov. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 hell-ikon ***** válasza:

Lehet kapni erre a célra spéci izzókat, csöveket, csak baromi drágák. Maga a cucc is, meg a működtetésük is meglehetősen energia igényes.Szóval nem éri meg hosszútávon.

De igen, lehet.

2011. nov. 30. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyébként ezt üvegházba csinálják hidegbe meg fűtik ennyi, este nem kell fény nekik sem.
2011. nov. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ZÖLDséget szeretnél?


Fénycsőből biztosan van speciális, a növényeknek optimális fénykibocsájtással.

Nem kerül sokkal többe, mint egy normál fénycső.

2011. nov. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Paprika palántáról van szó. Ablakpárkányba nem tehetem mert senki nincs itthon, és akkor le kell húzni a redőnyt sajna.

Az eddigi válaszokat köszönöm, ha van még egyéb ötlet szívesen hallgatom.

2011. nov. 30. 11:48
 7/12 anonim ***** válasza:

magas nyomású nátrium (HPS) lámpák

[link]

Bocs, de leírást itt kaphatsz, nem találtam mást: [link]

Állítólag a fázisnak és nullának adott helye van vagy is ha fordítva van bekötve kipurcan.

2011. nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszaitokat!
2011. nov. 30. 19:41
 9/12 anonim ***** válasza:
:D:D De még egykalapalatt link, lol.
2011. dec. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdésre válaszolva, egyik növényi kultúrában sem éri meg lámpával világítani, kivéve a kender. De tényleg, amennyibe kerülni fog a világítás, annyiból megveheted a piacon is a végterméket. :) LED lámpákkal lehet esetleg próbálkozni, azok adnak a legtöbb fényt/watt, de azok több tízezerbe kerülnek.
2011. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!