Kezdőoldal » Otthon » Kert » A falam penészesedik a növénye...

A falam penészesedik a növényeim spricceléséből adódó pára miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A gond az, hogy a falamon nemrég megjelent egy kis penész, amit persze gyorsan le is fújtam, 10 perc alatt eltűnt. Nem putriban rakunk, meg ugye nem is vagyunk szegények (sőt, arányhoz mérten nagyon jó házban lakunk), de mégis jön a penész a magas hőmérséklet, meg a magas páratartalom miatt.

Szeretném megelőzni a lehető legkisebb változtatással, ugye a növények miatt, akik a nagy változást nagyon megsínylik, de a penésznek pusztulnia kell, mind esztétikai, mind alapokokból. Segítsetek, kérlek!

Köszönöm mindenkinek!


2011. dec. 26. 11:00
 1/4 Amandaroza válasza:

[link]

talán,, segít

2011. dec. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"meg ugye nem is vagyunk szegények (sőt, arányhoz mérten nagyon jó házban lakunk)" ezt feltétlenül fontos volt megosztani a probléma megoldásához. Nem csak "putrik" tudnak penészedni ne aggódj, nem ez lenne az első gondolat, ha a penész szót meghallja valaki.
2011. dec. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hell-ikon ***** válasza:

Párásíts kevesebbet.

Ha már a fal is penészedik emiatt, akkor nyilván túlzásba viszed... amennyiben nem esőerdei növényekről van szó, elfogják viselni, ha kicsit szárazabb lesz a levegő az eddigieknél.... vagy szerezz be egy páramentesítőt.


Erről viszont a régi karácsonyi vicc jut eszembe a párásítóról és páramentesítőről....:)

2011. dec. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: köszönöm, segített!

3. válaszoló: nem, nem esőerdei, és már kezdek is kevesebbet párásítani!

2. válaszoló: igazad van, amúgy csak azért jegyeztem meg, mert más, ha a fal penészesedik vagy az összetákolt szemét. :) Vagyis nem biztos, csak szerintem. :)

2011. dec. 29. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!