Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam egy Orchideát. Milyen...

Kaptam egy Orchideát. Milyen gyakran kell locsolni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 9. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 2-3 naponta öntök rá egy kicsit, még él és virágot is hoz.
2012. jan. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Antimod ***** válasza:
39%

Attól függ, milyen környezetben van. A párásat kedveli.

Nálunk nyáron teljesen virágtalan, ekkor locsoljuk - hiába.

Télen viszont, amikor csukva van az ablak, és elég magas a lakásban a páratartalom, egyáltalán nem locsoljuk, mégis hat-hét virágot hoz, szinte nincs is hely már többre.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 titak ***** válasza:

Nyáron hetente, télen 10-12 naponta.

Tápoldat havonta 1x.

2012. jan. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az orchideát nem locsolni kell, hanem "meríteni". Nekem 6 cseréppel van, mindig virágzik valamelyik, és 20 virágja is szokott lenni némelyiknek. Télen-nyáron hetente egyszer egy nagy kaspót teleöntök vízzel, és ebben kb. 1 percig hagyom benne, majd visszateszem a saját kaspójába. Szeretik a világos ablakpárkányokat, de nem a tűző napot, télen viszont vigyázni kell, nehogy megfázzon ha szellőztetsz.
2012. jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A Tengerész ***** válasza:
Hetente egyszer be kell áztatni a gyökerét. És párás levegő kell neki.
2012. jan. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nálunk is van egy, hetente egyszer kap "inni", kéthetente tápoldattal, és ha valakinek eszébe jut, akkor elviszi magával fürdeni. (nem a kádba, csak mellé, mert ugye akkor van a legtöbb pára, mikor hideg levegőbe forró víz kerül.) A növény pedig köszöni szépen jól megvan. Jelenleg 6 virágja van. :D
2012. jan. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
heti egyszer, egy pohárral
2012. jan. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!