Kezdőoldal » Otthon » Kert » Diót ültettem a baromfiudvarba...

Diót ültettem a baromfiudvarba. Kikelt, most harmadéves és legalább 3 méteres husáng lett belőle. Hogyan tudnám arra"kényszeríteni", hogy oldalra is nőjjön, ne csak fölfelé?

Figyelt kérdés

2012. jan. 10. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Vágd le a tetejét. Akkor kénytelen lesz oldalhajtásokat növeszteni. De ne most, azt hiszem, a dióból augusztusban lehet vágni.
2012. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

De ha nagy lesz, úgyis az összes ág lefele fog lógni!!!

(Márhogy az ilyen mellékágak. Nagyon hosszúak lesznek és a súly lefele konyítja őket.) Nekem mindig az a bajom a már hatalmas fával, hogy nem lehet közlekedni a lecsüngő ágaktól. Na most ha ezeknek a főágai még lentebbről indulnának, akkor még rosszabb lenne...


Amúgy igen, metszéssel, vagy pedig kikötözéssel. (Pl ha a törzsről megy egy szintben jobbra és balra is oldalág, V-alakot mutatva... Akkor a tövükhöz kötsz vízszintesen egy botot, hogy ne csússzon fel, majd a két oldalágat a bothoz kötöd, de óvatosan, hogy le ne törjenek...ahogy engedi. Szadista módszer, én nem kínoznám így a fát.

2012. jan. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Úgy döntöttem,hogy idén még engedem nőni,nem szeretném ha a kalapomat leverné.Ha nagyon lecsüngene akkor megmetszem majd szeptemberben.Még egyszer köszönöm a fáradozásotokat,hogy válaszoltatok!
2012. jan. 11. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!