Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Apáék rám akarják kényszeríten...

Apáék rám akarják kényszeríteni a vallásosságot, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Katolikusok, tehát nem hisznek abban, hogy később magunktól választhatunk vallást stb. Gimnáziumi tanulmányaim után rájöttem, hogy az egész egy értelmetlen hülyeség (bocsánat, nem megsérteni akarok bárkit is) és nem kérek belőle. Ők viszont templomba akarnak járatni, mit mondjak nekik?


19L


2011. nov. 20. 21:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
50%
Amíg velük laksz, járj el velük. A templombajárás akkor is felüdülés a léleknek, ha nem vagy vallásos (én például nem vagyok, mégis ha úgy érzem, hogy elegem van az életemből, elmegyek egy misére vagy istentiszteletre, mindegy is, hova, kicsit megnyugtat). Aztán ha majd elköltöztél, akkor nem mész.
2011. nov. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
40%
semmit szerintem csak felesleges vitákat hozná elő vele/azt a pár órát meg muszáj kibírnod
2011. nov. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
48%
Mond azt hogy ateista vagy kész és passz. Vallás az csak egy értelmetlen baromság bocsánat ha bárkit is megsértek vele, de én ezt így látom, és csakis öreganyám erőltette ezt rám. Én egyáltalán nem hiszek semmiben mert nem sok értelme van, nem láttam semmi értelmét sem a dolognak. Mond hogy ateista vagy és kész nem hiszel ezekben hogy miért azt is elmondod, és különben is nem erőltethetnek rád semmit.
2011. nov. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
56%
Ostobaság ellen nincs orvosság! Aki 19 éves lányának elő akar írni ilyen dolgokat az több mint ostoba!Mellesleg én 70 éves vagyok és minden jogom meg van rá hogy ezt mondjam.Én öt éves koromban eligazítottam a papot arról hogy nekem ne hazudozzon és ne mondjon ostobaságot mert nincs rá szükségem.Utána kitűnő tanuló voltam egész életemben.Én sem kértem belőle!Higgyen aki hisz, de mást haggyon békén, a saját agyrémét ne exportálja.
2011. nov. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
25%
Térjél meg! A vallásról mit mondjak,attól hogy felveszed a katolikus vallást nem lesz üdvösséged ha apád rád kényszeríti vedd fel. Te pedig higyjél Krisztusban! Jézus nagyon szeret téged!
2011. nov. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
59%
mond meg nekik hogy akkor sem fogsz hinni ebben a mesében ha templomba járatnak és felesleges ezen vitatkozniuk. Kitartás! remélem sikerül őket meggyőznöd.
2011. nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
34%

"A templombajárás akkor is felüdülés a léleknek, ha nem vagy vallásos"


Miért állítasz ilyen marhaságot? Ahogy írtam már hetvenéves vagyok és a lelkem nem így üdültetem mert irritál a vallás nyilvánvaló logikátlansága butasága fejlődőképtelensége.

2011. nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
53%

Mikor menni kell a templomba öltözz feketébe, fesd ki a körmödet is és a szemedet és vegyél a nyakadba egy pentagrammát.

Ezután mondd azt, "Anyu, apu, mehetünk már alig várom".


Popcornt vigyél mindenképp, mert néhány mise nagyon hosszú tud lenni és könnyen megéhezik az ember.


Mondom ezt mint vallásos ember, de utálom a képmutatást és az erőszakos hittérítést...

2011. nov. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Szerintem mutasd meg nekik ezt az igehelyet a Bibliából:


"a hol az Úrnak Lelke, ott a szabadság." (2Kor 3,16)


Isten soha nem erőszakoskodik senkin, tehát ahol erőszakot alkalmaznak ott nem az Isten Lelke, hanem egy másik hatalom munkálkodik. Mindem embernek joga van eldönteni azt hogy milyen úton akar haladni az életben. A Lelkiismereti szabadságra nagyon szép kijelentést tett például Józsué az i.e. XV. században:


"Hogyha pedig rossznak látjátok azt, hogy szolgáljatok az Úrnak: válaszszatok magatoknak még ma, a kit szolgáljatok; akár azokat az isteneket, a kiknek a ti atyáitok szolgáltak, a míg túl valának a folyóvizen, akár az Emoreusok isteneit, a kiknek földjén lakoztok: én azonban és az én házam az Úrnak szolgálunk." (Józsué 24,25)


Meg kell érteni a szüleidnek azt, hogyha te meg akarod ismerni az Istent, akkor megteheted, ott a Biblia. Viszont ha nem, és úgy döntesz hogy téged nem érdekel a téma, akkor azt is tudomásul venni, a lelkiismereti szabadság ugyanis egy alapvető Bibliai törvény.


Minden jót!

2011. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
43%

Rájöttél hogy hülyeség a vallás? Hm, ez igen érdekes. pedig az ember minél műveltebb lesz, annál jobban rájön, hogy a vallás milyen fontos dolog.


Néhány példa erre:

Meg kell nézni a költőket, írókat. Rájuk szerintem lehet mondani, hogy okosak. Ha nem is járt mindegyik templomba, de valamilyen szinten, ha némelyik csak a maga módján is, de vallásosak voltak.

Nézd meg a nagy tudósokat, feltalálókat, ők is általában vallásosak voltak.

Ezen kívül az egész európai kultúrkör a vallásra épül. ha ez akkora hülyeség lenne, akkor miért ez az alapja mindennek?

Ha te hülyeségnek tartod a vallást, akkor ne létezzen számodra karácsony, húsvét, hiszen ezek is keresztény ünnepek.


Mindezeket félretéve tényleg nem helyes dolog, ha egy szülő rá akarja erőltetni a kamasz gyerekére, hogy legyen vallásos. Próbálja meg erre a jó útra téríteni addig oké, csak ezt nem azzal kell elérni, hogy a templomba járást, hanem mondjuk beszélgetni kéne Istenről, mesélni kéne a szüleidnek, hogy milyen vallásos élményeik voltak, hogyan érintette meg őket Isten, és lehet akkor hamarabb észheztérnél, viszont ez a templombajárós-erőltetős dolog semmiképp sem jó.


Ha nagyon szigorúak a szüleid, akkor szerintem járj velük templomba, hiszen velük laksz még, tőlük függsz. Ha viszont nem szigorúak, akkor mondd meg nekik kerek perec, hogy téged ez nem érdekel, és nem vagy hajlandó menni.

2011. nov. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!