Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy csináljam mikor ültessem...

Hogy csináljam mikor ültessem el őket palántának?

Figyelt kérdés

Szeretnék saját konyhakertet megvettem már jó méhán ymagot is csak azt nem tudom mikor ültessem el őket hogy majásuban illetve mikor mehet ki a földbe elötte már szép nagyok legyenek.remélem érthető vagyok.

Tehát mait palántáról szeretnék a kertbe kiülteteni a következők:::

-káposzta félék köztük bimboskel

-zeller, -uborka, -karalábé, -paprika, -paradicsom, - tökfélék

azt hiszem ennyi ami most jelenleg eszemben van tehát a kérdésem az hogy palántának mikor ültessem öket.


2012. jan. 13. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Több dologtól függ, pl. hogy mikor lehet kiültetni őket, mikor nincsenek már fagyok. Általánosságban február végén már palántázhatsz. De mi szoktunk korábban is, ha viszonylag nagy tartóba rakod őket, akkor nagyra meg tud nőni és korábban lesz zöldséged.

Bár sajna nem kizárt, hogy egész tavasszal fagyni fog, mintha elcsúsztak volna az évszakok. Most december elején még borsót szedtünk, szilveszterkor meg kelbimbót :S

2012. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az uborka, a paradicsom, paprika nagyon érzékenyek, szabadban áprilisban kell a magot elültetni, palántákat akkor ültetjük ki mikor 10 fokos a föld hőmérséklete. Csinálhatsz pici üvegházat amit süt a nap.
2012. jan. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
KÖszi a valászokat ha most január végén elültettem öket tejfölös illetve ilyen kis palántázó kis dobozba akkor nincs nagyon hamar nekik.Bár valahol olvastam hogy a paprikát úgy tegyük földbe hogy már bimbós.
2012. jan. 15. 08:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez arra vonatkozik, ha van fűtött üvegházad vagy hasonló helyiséged.

Ha csak ablakban akarsz palántát nevelni, akkor

- paprika, paradicsom március közepén

- karalábé, kelbimbó március, de elég májusban szabadban is

- uborkát, tököt ablakban nem érdemes, április legvégén helybe vetve többet és hamarabb terem.

Zellert lehet már most, mert soká fejlődik ki.

2012. jan. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!