Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szobanövényem földjén porszemn...

Szobanövényem földjén porszemnyi fehér ugráló valamik vannak, mi lehet?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy November tájéka óta kókadoznak a növényem levelei, próbáltam sűrűbben, ritkábban öntözni, de semmire nem mentem vele. Most csináltam neki tápoldatos vizet, és ahogy szép lassan öntöm és nézem, láttam egy pici ugráló valamit, és utána észrevettem, hogy ha öntök rá vizet akkor egész sok porszem méretű fehér valami van a víz felszínén. Mik ezek, és hogyan tüntethetem el őket?
2012. jan. 15. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van otthon szegfüszeged szúrj párat a földbe,nálam bevált.
2012. jan. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Ugróvillások (Collembola fajok)


TÜNETEK:

A növények gyengén fejlődnek, a talaj felszínén apró, fehér ugráló állatok láthatóak. Az állatok megrágják a gyökérnyaki részeket és a talaj felszínéhez közel levő gyökereket.

VÉDEKEZÉS:

A nyirkos, tömött talajok kártevői. A talajt szárazabban kell tartani, hatásos a talaj felső rétegének friss földdel való kicserélése. Ha a növényeinket hosszabb időre kertbe tudjuk helyezni, növényvédőszerrel fertőtlenítsük a talajt."

2012. jan. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget. Még annyit hozzátennék, hogy most jobban megnézve, ahogy felszívta a vizet a felszínről eltűntek, ellenben azt látom, hogy a föld tele van pici tűhegynyi lukakkal. Olvastam másutt a Nikotinos vizet, az nem segít esetleg?
2012. jan. 15. 09:14
 4/5 anonim ***** válasza:
2012. jan. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A szegfűszeg ilyesmikre is jó? Valami más házi praktika? :)
2012. jan. 18. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!