Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bepenészedett a törpe orchidea...

Bepenészedett a törpe orchidea földje, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Anyukám kapta, az egész elfér a tenyeremben. de az a kevés tőzeg olyan penészes, hogy nem tudok vele mit tenni. van itthon rendes méretű lepkeorchidea is, azzal nincs baj. Mivel lehetne kiirtani belőle? Vagy vegyek új földet?
2012. jan. 19. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom nem jo az orhideának a föld inkább a fa kéreg próbáld meg át tenni nagyobb átlátszó cserépbe hogy ne rohadjon a gyökér legyen szellőzése mert az orhidea rendes körülmények közt a fákon él
2012. jan. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vegyél talajfertőtlenítőt a növényboltban plusz átfőzött virágföldet és tápoldatot meg gombaölő permetet.
2012. jan. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem földben van, legalábbis nem rendes földben. Olyan táptalaja van, amit a boltban raknak alá. Ilyen nagy darabos, inkább tényleg fadarabok. De nem ez a lényeg. A lényeg az, hogy tiszta penész. Orchideáknak való táptalajt árulnak vajon?
2012. jan. 20. 08:43
 4/4 Kerria ***** válasza:

Mindenképpen talajcsere, és ne legyen egy légtérben a többi növénnyel, mert levegőben át tudnak szállni a penészspórák a másik növény talajára!


Lehet kapni kifejezetten orchideáknak való talajt!

Én viszont agyaggolyókat javaslok, ez általában 5 literes zacsiban kapható, és 5-700 Ft között van a csomagára.

2012. jan. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!