Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szobanövények és...

Milyen szobanövények és kaktuszok ezek, képek lent?

Figyelt kérdés

lehet kicsit homályossak a képek mindegyikhez hozzáfüzöm nagyjából hogy néz ki, jó lenne tudni milyen növények mert így nehéz róluk a gondoskodás


1, [link]


annyit tudok erről hogy kaktusz kinézete: négyszögű pikkelyekből áll fekete és szürke nagyon apró tüskéi vannak


2, [link]


ez is kaktusz kínézete hosszabb zöldes-fehér tűskékből áll ami nagyon sűrű és a kör alakú közepe lyukas


3, [link]


ismét kaktusz: kínézete zöld oszlobokbol áll amiből nőnek a tűskék ami fehér és barna nagyon szűrös erős tüskéi vannak amik pókszerűen nőnek ki nekem ez jut róla az eszembe lehet hülyén fogalmazok


4, [link]


itt a bal oldali első kaktuszról van szó, nagy rombusz alakú pikelyszerű lemezekből áll amiből nőtek ki az inkább fehér de néhol világosbarna nagy erős hegyes tűskék.


5, [link]


ennél a növénynél a tippem a pepperomia de nem vagyok benne bíztos fásodo a szára kerek húsos levele van nagyon enyhén recézett a széle


6, [link]


Erről a növényről a petrezselyem jut az eszembe de közel nem az törzse van amiből nönek a levelek 2-3 ágú recézett szélű szobanövény ennyit tudok


7, [link]


erről fogalmam sincs milyen növény azt tom hogy szobanövény, kínézete: rózsaszín levelek széle és főere zöld de ezt biztos látjátok vékony zöld kis szára van.


8. [link]


sztem arab kávécserje vagy japán babérsom nagyon hasonlít rájuk erős fényes levele van felül elvékonyodó alul kerek, erős vékony sárgás színű szár


légyszi segítsetek hogy szépen ápolhassam őket!


2012. febr. 1. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
A 7. talán fittonia, a 8. szerintem kávécserje.
2012. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a többit nem tudom. A kaktuszoknak viszont nagyjából egyforma a gondozásuk.
2012. febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hell-ikon ***** válasza:

1. Sulcorebutia rauschii ha jól látom

2. Itt pontosíthatnál melyikre is gondolsz. Az előtérben látható két cserepes példány nekem döglöttnek tűnik, bár nem látom jól.

3. Szintén nem látom jól, de nagyon megvan nyúlva.

4. csak egy nagyon gyenge tipp, talán valamilyen Lobivia, de túl rossz a kép ahhoz, hogy biztosra lehessen bármit is mondani.


A kaktuszok ha mostani beszerzések és esetleg valami multiból és nem gyűjtőtől származnak akkor ültesd át őket mihamarabb aprószemű sóder és virágföld 1:1 arányú keverékébe. Természetesen a jelenlegi földet a gyökerükről kénytelen leszel lemosni, mert a multis kaktuszokat előszeretettel ültetik színtiszta tőzegbe, amit a kaktuszok hosszú távon nem viselnek el. Ültetést követően semmikép se öntözd be!

Sőt egyáltalán ne adj nekik vizet tavaszig, amíg tartósan +10, 15 fok fölé nem megy a külső hőmérséklet.

Tartsd őket száraz és hűvös (5-10 fok) helyen, tavasszal pedig fokozatosan szoktasd ki a napra őket.

Két öntözés között pedig majd hagyd kiszáradni a talajukat.

2012. febr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

első válaszolonak valószínű az nagyon hasonlít rá köszönöm és én is kávécserjére gondoltam a másiknál.


utolsó válaszolonak köszi a tippeket am kertészetből valók a kaktuszok a 2 képnél a kék kaspóban lévő kaktuszról beszélek ez színte csak tuskéből áll


valaki esetleg tudja milyen növény a 5, 6-os képen lévő növényke?

2012. febr. 2. 16:48
 5/7 hell-ikon ***** válasza:

Értem.

Nos, akármi is volt az bizony elpusztult. Talán egy Gymnocalycium bruchii lehetett, legalábbis nagyon úgy néz ki, mint az enyém amikor elpusztult.

2012. febr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

1.) Sulcorebutia rauschii

6.) Polyscias

7.) Hypoestes (pettyeslevél)

8.) Coffea arabica (kávécserje)


A többit sajnos nem ismerem.

2012. febr. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

No akkor...


1. Sulcorebutia rauschii


2. Döglött kaktusz, néhai faji jellemzői azonosíthatatlanok.


3. Egy alaposan megnyúlt Echinopsis eyriesii, vágd le a tetejét, szárítsd ki a sebfelületet meleg helyen, és ne hagyd hogy nedvesség érje. A későbbiek folyamán sarjadni fog, és lesz egy szép kaktuszteleped.


4. A két szélső szintén Sulcorebutia, a középső egy Chamaecereus (Lobivia) hibrid. A leggyakoribb faj a silvestrii, de valószínűtlen hogy ez legyen, ahhoz az egész törzs túlságosan vastag. (Az azonosítás virágos és élesebb kép esetén, hatványozottan egyszerűbb lenne.)


5. Na ez vagy egyszerű Kalanchoe, vagy szintén alaposan megnyúlt Crassula ovata.


6. Hát foggalmam nincs... Valami caudex-et képző növény, bonsai-nak nevelve.


7. pettyes levél (hypoestes)és nem hálós levél (Fittonia)! A kettő nem ugyanaz...


8. Kávécserje (Coffea arabica) magoncok. Ne számíts rá, hogy valaha is szüretelhetsz róla, de mutatós szobanövényként jól megállja a helyét.


Annyit még, hogy a kaktuszokat tedd világosabb helyre, mert már most kezdenek megnyúlni. Teleltesd őket hűvös helyen, és tavasszal talán már virágozni is fognak. A Sulcorebutiák és a Chamaecerus minden bizonnyal, az Echinopsis viszont ehhez még túlságosan fiatal. Ráadásul az állapota sem túl kielégítő, csórikámat először is hozd helyre. A többi esetében ne számíts monumentális virágzásra, ugyanis javarészt levéldísznövények. Remélem tudtam segíteni.

2012. jún. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!