Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet ilyenkor már ültetni...

Lehet ilyenkor már ültetni valamit kis cserépbe palántának?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezdő kertész vagyok. Az érdekelne, hogy lehet e már ilyenkor zöldség magokat vetni cserépbe, amiket később palánta korukban kiültetnék a kertbe?

2012. febr. 20. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, sőt. Ha most veted el, akkor valószínűleg igen korán már lesz termés :)
2012. febr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, ha van neki megfelelő hőmérsékletű és nagyon világos helyed. Ha túl meleg a hely vagy nem közvetlenül az üveg előtt van, akkor a növény megnyúlik és elpusztul, ha túl hűvös, akkor a palántadőlés megöli. Én csak március 10-én kezdek neki.
2012. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De hát kipróbálod pár szemmel, és jövőre már tudni fogod, érdemes-e nekikezdened a te lehetőségeddel ilyen korán.
2012. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mennyi az a megfelelő hőmérséklet? Igazából, megnéztem a magjaim csomagolását, és néhányon fel van tüntetve, hogy februárban vethető cserépbe palántának. De nálunk a házban elég meleg van.. Egy hely van, ami nem meleg, az a kamra, de azon meg csak egy kicsi ablak van.
2012. febr. 21. 08:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi a szobában az ablakpárkányra szoktuk rakni. Mivel régi vacak ablakok, így közvetlen előttük nincs meleg, hiába van a radiátor az ablak alatt. Szóval ha régi ablakaid vannak, akkor nyugodtan rakd eléjük. Vagy ha dupla ablakok, akkor akár a két ablak közé is mehet! A kamrában elpusztulnak, az nem növénynek való hely :)
2012. febr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megfelelő hőmérséklet lakásban:

Nappal legalább 18, vagy inkább 20-25, éjjel 12-16, hogy sötétben ne nagyon nőjön, esetleg 1-2 alkalommal lehet hűvösebb vagy közvetlenül ablak előtt 1-2 fokkal melegebb.

2012. febr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hm.. Nálunk új ablakok vannak (műanyag ráadásul) és nincsenek fűtőtestek (padlófűtés). Nappal olyan 23 fok szokott lenni és nagyon világos a nappalink.

Viszont a kamránkban hűvös van. Mi lenne, ha nappal a nappali ablakában lennének, este pedig átvinném őket a kamrába? Aztán reggel megint vissza a nappaliba..

Vagy ez hülyeség? :)

2012. febr. 22. 14:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem megoldható. Egy próbát megér. Akár műxik a dolog, akár nem, egy tapasztalattal több lesz.
2012. febr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!