Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik fűmag lenne a legjobb?

Melyik fűmag lenne a legjobb?

Figyelt kérdés
A "kertünk" sártengerré vált, mióta elolvadt a hó, nem lehet sehova lépni, hogy ne süppedj el a sárban. Arra gondoltunk amint jó idő lesz valami jó fajta fűmagot kéne elvetni, hogy normálisan nézzen ki. Valami olyan kéne, ami nagyon gyorsan kinő és mivel központi helyen van, ezért már rögtön strapabíró. Van ilyen?
2012. febr. 25. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag mindegyik hamar kinő kb 4-5 nap alatt. De mivel még ritka lesz gyakrabban kell majd nyírni hogy erősebb, dúsabb legyen. Nálunk is ez van a belső kertünkkel is ugyanaz van mint nálatok. Sajnos elég sok helyen kikopott a fű. Egyébként egy idő után regenerálódni fog de javaslom hogy vess még el fű magokat hogy pofás legyen. Én márciusra tervezem ezt a dolgot mert akkor már nagyon fagy sem lesz és akkor lesz ideje majd kinőni. Neked is ezt javaslom. Egy kertész ismerősöm is adott egy tippet hogy forgassam át a földet majdha már nem lesz olyan mocsáros, kicsit lapítsam el és szórjam be magokkal egyszer majd ha kinőtt akkor még egyszer hogy még jobban sűrűsödjön. Aztán onnantól már a természetre kell bízni a dolgot.
2012. febr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezek szerint nincs kifejezett"márka" vagy típus, ami ilyen esetben a legjobb választás?
2012. febr. 25. 18:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, az előttem szóló jól mondta, hogy várj még picit a jobb időig.. Vannak a Golf nevezetű keverékek, én azokat ajánlom, azok közül is főleg azt amelyikben nagyobb százalékban van az angol perje, ha gyors eredményt szeretnél az ugyanis gyorsabban egyenletesen kel..Hamarabb látod az eredményét.. De még így is lehet kiritkul és valóban célszerű lesz újra szórni. Sajnos talaj ismeret hiányában ezt így nehéz megmondani.
2012. febr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!