Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csináltatok már lombházat?...

Csináltatok már lombházat? Most készülök kezdeni van egy nagyobb meggyfánk arra fog kerülni de sehol nem találtam ilyen útmutató félét?

Figyelt kérdés
Van ötletetek hogy kapcsolódik a fához stb? nem vagyok teljesen kezdő kutya ólat már építettem de ez valahogy kifog a fantáziámon:-) légyszi segítsetek
2012. márc. 15. 17:07
 1/1 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem azért előtte keress egy statikust, lehetőleg olyat, aki faszerkezetek tervezésében/készítésében járatos (ha nincs ilyen ismerősöd, a Mérnökkamara honlapja segíthet - www.mmk.hu, ahol nyilvános névjegyzék van), mégiscsak emberek lesznek fenn, egyszerre akár többen is, akár ugrálhatnak is (dinamikus hatások), a szél miatt biztosan mozogni fog, ami a fix kapcsolatokban feszültséget okoz, stb., stb.

A meggyfa amúgy jó alapnak tűnik, rugalmas, erős fája van, sokkal nehezebben törik, mint pl. a cseresznye.

De mindenképpen ki kell számolni, hogy maga a fa bírni fogja-e, vagy kiegészítő támaszok is kellenek.

2012. márc. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!