Kezdőoldal » Otthon » Kert » Eper átültetése: van a ház...

Eper átültetése: van a ház mögött egy kis rész epernek, de nagyon rossz helyre került szegémy és szeretnénk egy naposabb, jobb talajba áttelepíteni őket. Így tavasszal elvégezhető ez a munka? Ha nem, akkor mikor?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Már ne piszkáld ilyenkor mert lehet nem fog teremni....július,augusztusba szokták átültetni
2012. márc. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, nem baj, ha nem terem idén egyáltalán. viszont ha a mostani helyén marad, akkor félő h elpusztul. tehát maga a növény megtartása a cél, nem az idei termés. ez esetben átültethető?
2012. márc. 29. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan átültetheted,csak locsold sűrűn. Előfordul,hogy még az idén terem valamennyit.Én is ültettem már tavasszal.

Sőt! Amit az ősszel ültettem,abból elég sok kifagyott,és most pótolnom kellett.

2012. márc. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, ment a kéz nektek
2012. márc. 29. 14:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Ásóval szedd fel őket, hogy a föld megmaradjon a gyökerén. Úgy vidd át. Locsold be alaposan, húz köré porhanyós földet. Én többször így csináltam, akkor amikor már virágzott is, és sikeres volt. Áprilisba és májusba még locsold meg, az idén már teremnie kell.
2012. márc. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!