Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem néhány paradicsom és...

Vettem néhány paradicsom és paprika palántát. Mikor ültethetem ki őket?

Figyelt kérdés

Még soha nem csináltam ilyesmit :)

Folyton termő epertöveket is vettem..azokat már ki szabad ültetni?



2012. márc. 30. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Az eperre van egy jó trükköm, amitől könnyebb szüretelni, és alászalmázni sem kell.

Fogsz egy nagy erős zsákot, de dekoratívabb ha szerzel 20-30cm átmérőjű plexicsövet. Megkérsz egy ügyes férfit, ha neked nem megy, és öt centis lyukakat készíttetsz egymástól lefelé harminc centinként, srégen.

A legalsó 30-40 centinél már ne legyen+ számolj rá még 30-40centi elásást, ha kertben lesz.

A csövet leásod, dobsz bele pár nagyobb követ, esetleg tégladarabokat, majd feltöltöd földel. A lyukakba pedig beledugdosod az eperpalántát. Az indái szépen le fognak lógni, könnyű szüretelni. Nekem négy ilyen oszlopom van, föld felett 150centi.

Rengeteg eper terem így rajta, és könnyű öntözni is!

2012. márc. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ú, akkor ezek szerint csak májusban ültethetem ki a palántákat? Addig jó lesz nekik, ha cserépben tartom egy világos, nem fűtött helyen?

Köszönöm az epres ötletet :)

2012. márc. 30. 12:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Paprika palántát a fagyosszentek után (május 12-13-14), a paradicsom palántákból, ha szépek és erőteljesek, akkor megpróbálhatod április 20-25. között kiültetni, így a májusi fagyokig kellően megerősödnek, hogy átvészeljék az esetleges fagyokat. De jó, ha tartalékolsz paradicsom palántát arra az esetre, ha esetleg nem maradnának meg az áprilisi kiültetésűek.
2012. márc. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a foliasátor alá kellene ultetni a most vásárolt palántákat.
2012. ápr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!