Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy hektár föld eperrel...

Egy hektár föld eperrel (illetve egy másik hektár paradicsomal, harmadik paprikával, stb) beültetve hány kiló termést ad évenként?

Figyelt kérdés
Ideális esetben természetesen, kevés öntözéssel, vagy anélkül.
2012. febr. 27. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Öntözés nélkül szinte semmit nem tudsz termelni. Ha viszont sok az eső,az egész termésed tönkre mehet.

Nekem csak a kertben van szamócám,de tavaly legalább 15 kg termés tönkre ment,mert amikor érett annyi eső volt,hogy mind a tövön rohadt meg.

Sőt, nagyon sokat kell kapálni, az eperről leszedni a kacsokat stb.

Ha szerencséd van,és jó a termésed,akkor sem biztos,hogy eltudod adni.

2012. febr. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ, de pont a kérdésre nem válaszoltál. :) Jómagam is tudom a hátulutőket, de csupán arra voltam kíváncsi adott föld mennyit terem évente.


Írtam, hogy ideális esetben - szerintem ez érthető mit jelent, nem kell külön magyaráznom.


Szóval mégegyszer: kb. mennyi a terméshozama egy hektár földnek/konyhakertnek?

2012. febr. 28. 10:38
 3/10 Kerria ***** válasza:

A paprika átlagosan 10 tonna/hektár terméshozamot produkálhat kedvező feltételek mellett.


A paradicsom hasonlóképp van.


Eper/szamóca fogalmam sincs.


Természetesen nagyon sok mindentől függ, így a szakkönyvekben is található átlagot írtam le. A termés mennyisége függ a fajtától is. Én étkezésiben gondolkodtam jelen esetben.

2012. febr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. febr. 28. 12:10
 5/10 anonim ***** válasza:

"1 hektár konyhakert".

ez LOL


Amúgy kicsit lehetne pontosítani a kérdésed, mert eddig olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy "mennyibe kerül egy piros kocsi"?

2012. febr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gugli...


[link]

Itt pl. azt írják, szamóca 10-15 t/ha.

2012. febr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nem lol, egy hektár csupán 1-1,5 millió forint. Pontosításra nincs szükség, a körülbelüli értékek bőven megfelelnek nekem, még több is, mint vártam.

2012. febr. 29. 00:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Az a konyhakert, amit magatoknak megtermelsz.

Jó nagy lehet a család...

2012. febr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Pontosan! Amit magunknak megtermelünk.

Utolsó mondatodnak pedig már ott is volt a válasz: "még több is, mint vártam".

2012. márc. 1. 14:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy 1 hektárt megművelni mekkora munka?

(mi összesen kb 0,6 hektárt művelünk, de ezzel is sok munka van és ez elég egy 5 fős családnak úgy hogy 20-30 baromfi +1 malac takarmánya is megterem)

2012. márc. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!