Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hallottatok már arról a...

Hallottatok már arról a krumplitermesztési módszerről, amelyen kb.1 négyzetméteren termelik a krumplit?

Figyelt kérdés

Valahogy úgy, hogy elrakják, kinő a szár, akkor körberakják fával, földet rá. Megint kinő, megint fa megint föld. stb.

Állítólag kicsi helyen sok krumpli lesz. Hallottatok róla? Vélemény? Esetleg link?



2012. ápr. 6. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
,,kalodás" termesztés.Állítólag nagyon bejön a nagytermelőknek.Gyakorlatba f*ngom nincs hogy hogy csinálják szomszéd meg Én is kipróbáltam és csak munka volt vele termény nem.
2012. ápr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
Én tavaly kipróbáltam.Volt egy régi rozsdás olajos hordóm,annak kivágtam mindkét fenekét,beállítottam a kert sarkába.A talajt fellazítottam,beleültettem kb. 10 csírázó krumplit,befedtem kevés földdel és vártam.Ahogy elkezdett nőni a szára,mindíg után töltöttem saját készítésű komposzttal.Tapasztalataim:gyorsabban nőtt mint a "hagyományos"termelésű krumpli.Zöldebb lett a levele.Nem kellett permetezni a bogarak ellen,mert egy sem volt rajta egész évben(bezzeg tőle nem messze a hagyományos!Szinte rajzottak rajta!)De krumplim az nem lett több!Pedig a vége felé 1 méteres volt a szára,amit én folyamatosan feltöltögettem.Amúgy a termés nagyon szép lett.Csak a mennyiség nem volt arányban a ráfordított munkával.Még egyszer nem csinálom meg!Vagy estleg úgy,hogy legalább 5 sorban ültetném egymásra.Emeletesen.
2012. ápr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, hallottam róla, gondoltam neten utánanézek, de nem igazán találtam semmit.
2012. ápr. 9. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!